NAUJIENOS

Lietuvoje stebimos rečiausios Europoje perinčios mažosios žąsys

Kategorija:

Miestas:

Mažoji žąsis (Anser erythropus)  – rečiausia žąsis perinti Europoje, Fenoskandijos populiacija vertinama vos 110-120 individų. Rūšis priskiriama globaliai nykstančių paukščių kategorijai. Šios žąsys peri Norvegijoje, o žiemoja Graikijoje, vos dviejose vietovėse – Kerkini ežere ir Evros deltoje, o pavasario migracijos kelias driekiasi per Lietuvą. Kaip tik šiuo metu vyksta šių žąsų migracija į perėjimo vietas. Vienas individas – Mr. Blue prieš pora metų Norvegijoje buvo pažymėtas siųstuvu. Prieš dvi dienas žąsys paliko pavasario sustojimo vietą Vengrijoje ir vakar anksti ryte atskrido į Nemuno deltą.  Lietuvos ornitologai jau žinojo ir apie atvykstančias žąsis, todėl tikėjosi jas pamatyti Nemuno deltos regioniniame parke – vienoje iš geriausių vietų Europoje žąsų laikinam sustojimui.

LOD Tarybos nariui ir Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojui Vytautui Eigirdui vakar pavyko stebėti 15 mažųjų žąsų būrį, tarp kurių buvo ir GPS/GSM siųstuvu pažymėtas Mr. Blue. Vytautas žąsis stebėjo dviejose Nemuno deltos vietose: iš pradžių žąsys buvo Sausgalviuose, vėliau Rusnėje prie Uostadvario. Vytautas sako: „Smagu matyti, kad Nemuno delta yra saugi vieta šių žąsų migracijos kelyje. Čia jos gali rasti pakankamai lesalo ir būti ramios, kad jų netrikdys pavasarinė medžioklė, kuri vis dar vyksta kaimyninėse Rusijoje ir Baltarusijoje“

Taip pat šį pavasarį Nemuno deltoje buvo stebėtos ir mažiausiai 8 Švedijoje žieduotos mažosios žąsys. Švedija vykdo dirbtinį veisimą siekiant išsaugoti šias nykstančias žąsis. 

Lietuvos ornitologų draugija kartu su kitomis aštuoniomis užsienio organizacijomis yra pateikusi paraišką LIFE programos finansavimui, siekiant apsaugoti mažąsias žąsis migraciniame kelyje.

http://www.birdlife.lt/


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Reklama