NAUJIENOS

Lietuvių menininkų duetas „Pakui Hardware“ dalyvaus tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ARTISSIMA Turine

Kategorija:

Miestas:
Ugniaus Gelgudos ir Neringos Černiauskaitės duetas  „Pakui Hardware“ lapkričio 3 dieną  prisistatyti didžiausioje Italijos šiuolaikinio meno mugėje ARTISSIMA, vykstančioje nuo 1994 metų. Renginys siekia pakreipti tarptautinę rinką link eksperimentavimo ir mokslinių tyrimų. Paprastai jame dalyvauja apie 200 meno galerijų iš viso pasaulio.
Bendradarbiaudami su EXILE galerija Berlyne, menininkai pristatyssavo laboratorinį projektą. Domėdamiesi paskutinėmis mokslo naujovėmis, savo kūryboje jieieško ryšių tarp materialumo, technologijų ir ekonomikos. Šį kartą įkvėpti futuristinės robotų išvaizdos ir uniformų, Pakui Hardware“ supažindins mugės lankytojus su įdomiomis medžiagomis ir audiniais, taip pat iš jų trijų dimensijų erdvėje sukurtus gaminius bei modelius. Anot menininkų, „aprengti“ arba „įvilkti“ kūnai tarsi sujungia roboto ir žmogaus savybes, sukurdami naują esybę ir pradėdami iki šiol nežinomą rūšį.
Tas pats projektas neseniai buvo publikuotas Romoje leidžiamame šiuolaikinio meno žurnale CURA: http://curamagazine.com/magazine/cura-no-26/
„Pakui Hardware“ pseudonimą, pristatantį poros Ugniaus Gelgudos ir Neringos Černiauskaitės meninį bendradarbiavimą, 2014 m. sumąstė jų kuratorius iš Niujorko AlexRoss. Pakui yra itin greitos Havajų vaisingumo deivės Haumėjos patarnautojos vardas, kuri kasdien sugeba Oahu salą apeiti net šešis kartus (simbolišką 365 km saloskrantolinijosilgįpadauginęiš 6 gautume 2190 km). Taigi „Pakui Hardware“ žymi greitį ir marketingo politiką kurti mistiškai semantines formas ir bandyti peržengti mums įprastų medžiagų galimybes.
Artissima meno mugėje šiemet dalyvaus dar dvi galerijos iš Lietuvos. „TheRoostergallery” pristatys Kristinos Ališauskaitės ir Adomo Danuševičiaus kūrinius, o galerija „Vartai” eksponuos Vytauto Virzbicko darbus. Italijos Brescos miesto APALAZZOGALLERY į Turiną atveš Jono Meko kūrinius.
 
Šiemet ARTISSIMA vyks lapkričio 3-5 dienomis Pjemonto sostinėjeTurine.ARTISSIMA 2017 dalyviai http://www.artissima.it/site/artissima-2017-the-participating-galleries-and-artists/?lang=en
 
 Kultūros ministerijos inf.
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama