Lietuva atsisveikina su istoriku Edvardu Gudavičiumi
  NAUJIENOS

Lietuva atsisveikina su istoriku Edvardu Gudavičiumi

Kategorija:

Miestas:

Šiandien per Lietuvą nuskriejo žinia – mirė Lietuvos istorikas profesorius Edvardas Gudavičius. „Netekome išskirtinio erudito, autoriteto ne vienai mokslininkų kartai, kuris įtaigiai ir įdomiai, dažnai iš netikėtų perspektyvų atverdavo mūsų istorijos slėpinius, brandino žmonių širdyse savivoką ir pilietiškumą, – rašoma Prezidentūros išplatintoje užuojautoje velionio šeimai ir artimiesiems. – Profesorius E. Gudavičius, be abejonės, buvo epochinio masto reiškinys Lietuvos humanitarinių mokslų istorijoje. Pradėjęs karjerą kaip inžinierius, jis netikėtai ir ryškiai įsiveržė į istorijos mokslą, greitai tapo naujos Lietuvos istorijos mokyklos pradininku ir išugdė naują garsiausių dabartinių Lietuvos istorikų kartą. Kaip niekas kitas jis sugebėjo Lietuvos istorijai suteikti europinį ir globalų kontekstą ir padovanojo Lietuvai Liepos 6-osios šventę.“

Istorikas, humanitarinių mokslų habilituotas daktaras Edvardas Gudavičius gimė 1956 metų rugsėjo 6 dieną Kaune.

1948–1953 m. jis studijavo tuometiniame Kauno politechnikos institute.  Jo darbinė biografija prasideda toli gražu ne nuo istorijos paslapčių atvėrimo. 1953–1956  m. dirbo pamainos meistru Kauno motorų gamykloje. 1956–1958 m. – cecho technologu, o 1958–1959 m. – Vilniaus skaičiavimo mašinų gamyklos vadovaujantis technologas, 1959 – 1963 m. – tos pačios gamyklos cecho viršininkas, 1963–1971 m. – sektoriaus vedėjas, 1971–1974 m. – skyriaus vedėjas.

Dirbdamas gamykloje 1962–1968 metais Edvardas Gudavičius studijuoja Vilniaus universitete. 1970 metais šiame universitete baigė neakivaizdinę aspirantūrą ir imasi mokslinio darbo. 1974 – 1995 metais jis dirba Lietuvos istorijos institute. 1975–2012 metais – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas.

Nuo 1991 metų Edvardas Gudavičius buvo Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys (akademikas).

Edvardo Gudavičiaus veiklą atspindi jo gausi bibliografija – leidiniai ir straipsniai, kuriuose po kruopelę iš priverstinės užmaršties kelia Lietuvos istoriją.

 

Susitikimas su politologais

Susitikimas su politologais

Trakų viešojoje bibliotekoje spalio 21 d. vyko susitikimas su politologais Linu Kojala ir Vladimiru Laučiumi. L. Kojala – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, taip pat šiuo metu yra Vilniaus universiteto...


Reklama