Lengvos betoninės čerpės stogų renovacijai
  NAUJIENOS

Lengvos betoninės čerpės stogų renovacijai

Kategorija:

Miestas:
Ruošiantis atlikti stogo renovaciją, dažnai išaiškėja, kad galima būtų pakeisti tik pačią stogo dangą (dažniausiai skardą ar asbestinį banguotą lakštą „šiferį“), o laikančiosios stogo konstrukcijos yra išlikusios geros būklės. Svarbiausias klausimas, norint pasirinkti čerpių stogo dangą – ar gegnės išlaikys čerpių svorį? Atliekant čerpinių stogų remonto darbus, kartais tenka keisti ne visas čerpes, o tik sudaužytas (ar kitaip pažeistas mechaniniu būdu). Tai ypač svarbu seniems pastatams, miestų senamiesčių renovacijos objektams, kuriems taikomi specialūs architektūriniai, paveldosauginiai ar techninės priežiūros reikalavimai. Net ir naujai keičiant visą čerpių stogą senamiestyje, norisi išlaikyti senųjų pastatų charakterį ir vaizdą. Kokias čerpes pasirinkti? Kas geriau – keraminės ar betoninės čerpės?
Žinomas Vokietijos čerpių gamintojas „Nelskamp“ sukūrė technologiją ir pristatė rinkai naujas čerpių rūšis, pritaikytas šlaitinių stogų renovacijai ir restauracijai.
Lengvos betoninės čerpės „Sigma EasyLife“ skirtos stogų renovacijai. Sukurtas naujos sudėties čerpių užpildas, padaro čerpę daug lengvesnę, sumažina stogo apkrovą maždaug 30 procentų, palyginti su įprastomis betoninėmis čerpėmis. Vienos čerpės „EasyLife“ svoris yra apie 3 kg, stogo konstrukcijų apkrova yra apie 30 kg/m². Palyginimui, standartinės „Sigma“ betoninės čerpės sveria apie 4,2 kg stogo apkrova siekia maždaug 42 kg/m². Visos techninės charakteristikos, tokios kaip atsparumas lūžiams ir atsparumas temperatūros svyravimui, atitinka klasikinį betoninių čerpių „Sigma“ modelį. „EasyLife“ yra gaminamos grafito, plytų, raudonos ir juodos spalvų, sukuria vizualiai harmoningą stogą dėl savo simetriškai išlenktos formos, formuoja gyvybingus stogo paviršius, tinkančius seniems ir naujiems pastatams. Čerpės montuojamos greitai (vieną m² sudaro 10 čerpių). „Sigma EasyLife“ galima naudoti šlaitiniam stogui, turinčiam 22 ° laipsnių nuolydį.
Restauratoriams skirta „Nibra“ keraminių (molinių) čerpių gamos serija. Galima būtų Lietuvoje pritaikyti vokiečių restauratorių sukauptą patirtį ir pasinaudoti jau sudarytu Vokišku firmos „Nelskamp“ restauracijai skiru čerpių katalogu. Katalogas sudarytas regioniniu principu – parodyta kokios čerpių formos ir spalvos buvo naudojamos senovėje atskiruose regionuose, kokios keraminės čerpės buvo naudotos dabar restauruotose paveldiniuose objektuose. Kodėl būtent Nelskamp čerpės? Nes jos labiausiai pritaikytos Lietuvos klimatui ir maksimaliai apsaugos neįkainuojamus kultūros paveldo statinius nuo kritulių poveikio.
Modernios vokiškos NELSKAMP čerpės turi DIN Plius gamintojo sertifikatą, kuris visiškai atitinka Europos (ES) statybos reglamentų reikalavimus. Sumontuotam čerpių stogui teikiama 30 metų garantija, gamintojas išrašo techninį pasą, kuriame nurodoma, kokios, kur ir kada „Nelskamp“ čerpės sumontuotos, kokie stogų meistrai čerpes montavo. Ši garantija pravers, kai pirkėjas sumanys pakeisti, parduoti ar įsigyti būstą. Garantija – tai pastato stogo ilgalaikės vertės patvirtinimas.
Stogų renovacijai ir restauracijai tinkamas čerpes parduoda „UAB Progressus Group“, „Nelskamp“ čerpių gamintojo atstovas. Įmonės konsultantai padeda Jums atsirinkti tinkamas čerpes pagal norima spalvą ir čerpių profilį. Pagal stogo brėžinius ir atsiustą paklausimą, kvalifikuoti specialistai paskaičiuos stogo kvadratinio metro kainą, sudarys stogo renovacijos sąmatą. Užsakovo pageidavimu, čerpes galime pristatyti tiesiai į statybų aikštelę. Tai ypač aktualu statyboms senamiestyje, kai trūksta vietos medžiagų sandėliavimui. „Progressus Group“ UAB – rinkis kokybę.
 

Reklama