NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Lauko festivalis „BALTAS“: tėčių žygis su vaikais, rankdarbių dirbtuvės mamoms ir pažintis su gamta

Kategorija:

Miestas:
Saulėtą gegužės 13 d., šeštadienį, į Sukinių kaime įsikūrusį vaikų lauko darželį „Vėjo šalies vaikai“ nuo pat rytoj rinkosi šeimos su mažamečiais vaikais iš Vilniaus, Kauno, Anykščių, Kazlų Rūdos, Ukmergės ir kitų savivaldybių. Čia vyko pirmasis lauko pedagogikos festivalis „BALTAS“.
Viena iš smagiausių festivalio veiklų – tėčių žygis su vaikais. Jame buvo ieškoma lobio, gaminamas maistas ant laužo, valgoma iš indų ir su įrankiais, kuriuos galima pasigaminti gamtoje. Trys komandos, kuriose buvo ir 2 m. mažylių, sėkmingai įveikė 7 km trasą, rado visus reikmenis, leidžiančius pasigaminti maisto. Nors kai kurie žygeiviai buvo parnešti miegantys, visi grįžo pilni įspūdžių, už juos dėkingi Skautų slėnio komandai ir jos vadovui Jonui Dragūnui.
 „Ačiū už šaunų laiką, žinias, skanų maistą! Labai džiaugiuosi, kadmūsųtėtisnorėjodalyvautiirdalyvavo. Man gera, kai jispabūnasuvaikais”, - sakėUgnė, trijųberniukų mama išUkmergės.
Tuometu, kai tėčiaisuvaikaisdalyvavožygyje, mamossudarželioauklėtojomis Inga MiliauskaiteirAurelijaBučmyteramiaipasikalbėdamos, pasidalindamosvaikųauginimopatirtimisleidolaikąveldamos angelus išvilnos, dalyvavodailėsterapijosužsiėmimuose.
ŠventiniusvegetariniuspietusvisiemsfestivaliodalyviamsgaminoišŠakiųatvykusivegetarinėsvirtuvėsžinovėGiedrėŠedbarienė, kuriaitalkinosavanoriųkomandaišUkmergės; Andriusir Greta Vyšniauskai,  DomasirMildaJaskūnai, Skautųslėnioirdarželiosavanoriai: Eugenio išItalijos, AleksasišRumunijosir Diana išUkrainos.
Po pietųvaikaižoliavosuSukiniuosegyvenančiašeimosgydytojaAlgitaKorolkevičirjos 5 m. sūnumiGabrieliumi. Kai kasišdalyviųpirmąkartągyvenimeparagavorūgrštynių, kiaulpienių, builiaus. Vyresniejivaikaidalyvavovandensprogramoje, mokėsišaudytiišlankų. O išUtenosatvykęsLeonardasRinkevčiussubaltąjaponiMėtavisądienąbuvoapsuptasvaikų, norėjusiųjąpavedžioti, išmaudyti, pajodinėti. Tiesa, Mėtabuvopasprukusi, tad jospaieškostaip pat daugeliui bus ryškusatsiminimas.
Kolvaikaibuvoužimti, suaugusiejiklausėsiatvykusiųsvečių, laukopedagogikospradininkųLietuvojepatirties: VirgilijosAlešenkovienės, Kauno jurtos įkūrėjos, ŽilvinoKarpio, laukodarželiųvadovoVilniujeirKaune, IevosDapšauskės, laukodarželių “Po Smilgom” Vilniujevadovės, ErnestosZakarevičienės iš Melkio mokyklos Vilniaus raj. Dalyviams labai rūpėjo, kaip iš tokių darželių išėję vaikai jaučiasi mokyklose, kaip jie išmoksta rašyti, skaityti, skaičiuoti, kaip dažnai serga.
„Nežinojau ko tikėtis, tad važiavau be jokio nusistatymo. Likom sužavėti gamta ir laisve joje. Įspūdžių buvo tiek, kad nespėjus išsukti iš stovyklavietės Kristupas užmigo. Patiko visų požiūris ir ramybė, ačiū Jums už puikiai praleistą dieną!“, - savo mintimis po festivalio dalinosi mama Ema.
 
„Visi alternatyvaus ugdymo darželiai ir mokyklos Lietuvoje gimė iš tėvų iniciatyvos. Didžiuosiuose miestuose nėra nei vienos laisvos vietos tokiuose darželiuose ar mokyklose, pakliūti į jas labai sudėtinga, nes ugdymo kokybė, arba, tiksliau, buvimo su vaikais kokybė pranoksta aukščiausius įvertinimus.  Mes to taip pat siekiame ir kviečiame visas šeimas išdrįsti kurti savo vaikams aplinką, kur jie saugiai ir jaukiai gali praleisti svarbiausią gyvenime etapą – vaikystę“, - sako Sigita Kriaučiūnienė, Ukmergės šeimų bendruomenės „Sąmoninga tėvystė“ vadovė.
Ukmergės šeimų bendruomenė dėkinga logotipą vaikų darželiui sukūrusioms Gintarei ir grafikos dizainerei Vėtrei Antanavičiūtei.Kitais metais lauko pedagogikos festivalis „BALTAS“ vyks gegužės 12 d., kuriame organizatoriai tikisi pritraukti daugiau dalyvių iš Ukmergės.

Sigitos Kriaučiūnienės nuotraukos.
 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama