NAUJIENOS

Laisvės skambesys Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje – Sausio 13-osios koncerte „Krūtinėn dainą man įliejo“

Kategorija:

Miestas:
Metus pradėti su LAISVĖS vardu lūpose ir širdyse kviečia Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“ – sausio 13-ąją 18.30 val. šv. Kotrynos bažnyčioje koncerte „Krūtinėn dainą man įliejo“.
 
„Kad ir kokie skaudūs buvo sausio 13-osios  įvykiai, kartu šviesiai prisiminsime Laisvės gynėjų dieną, atiduosime pagarbą žuvusiems bei skambiai pasidžiaugsime jų iškovota ir tautai sparnus suteikusia Laisve“, – sako moterų choro „Liepos“ meno vadovė ir dirigentė Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė.
 
Sausio 13-osios gražia tradicija tapusiame Laisvės gynėjų dienos minėjimo koncerte skambės moterų choro „Liepos“, sopranų Austėjos Zinkevičiūtės ir Vidos Taurinskaitės-Rukšienės bei styginių kvinteto: Irmos Bakševičienės (I smuikas), Kristijono Venslovo (II smuikas), Tomo Petrikio (altas), Povilo Jacunsko  (violončelė), Dainiaus Rudvalio (kontrabosas) atliekami kūriniai. Tai choro repertuare atgimę ir jam ypač brangūs pasaulinio muzikos lobyno kūriniai – Franciso Poulenco „Litanies à la Vierge Noire“, Antonio Lotti „Vere languores nostros“ ir netikėti šiandienos atradimai – Felikso Nowowiejskio „Parce Domine“, Šimono Brixi'o „Magnificat“ bei tikroji laisvės apoteozė – Vaclovo Augustino (ir, žinoma, daug iškentusios, bet niekada nepalūžtančios lietuvių tautos) „Anoj pusėj Dunojėlio“.
 
Paskelbus nepriklausomybės atkūrimą Lietuvoje, prieš beginklius žmones Sovietų Sąjunga atsiuntė ginkluotus kareivius ir tankus. Žmonės pasikeisdami rinkosi ir budėjo prie Seimo rūmų ir televizijos bokšto, kūreno laužus. 1991 m. Sausio 13-osios įvykių metu, kuomet Lietuvos tauta parodė ypatingą ryžtą, drąsą ir pasiaukojimą, buvo sužeista apie 700 žmonių buvo sužeisti ir 14 žmonių žuvo.
 
Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami širdingos muzikos apsuptyje prisiminti ypatingai reikšmingą ir atmintiną Lietuvai ir jos žmonėms dieną – branginti ir švęsti, kad Lietuvos didvyrių dėka šiandien esame laisvi.
 
Įėjimas į renginį nemokamas.

 
Su geriausiais linkėjimais
 
Rūta Kaminskaitė-Rimkienė
Vilniaus kultūros centras

13-a leciono (pamoka)

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Velykinės užduotys šeimoms apie gamtą
Reklama