NAUJIENOS

Laisvės gynėjus primins meninė instaliacija iš veidrodžių

Kategorija:

Miestas:
Sausio 13 dieną istoriškai svarbiose Pakaunės vietose vyks simboliniai minėjimai, skirti Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui.

Renginio režisierė Laima Kalėdaitė sakė, kad šiai progai Babtų ir Samylų kultūros centrų dailininkės Sigita Podeckienė ir Džineta Urbonienė sukurs meninę instaliaciją iš veidrodžių, kurie bus saugiai surinkti iš Kauno rajono gyventojų, įstaigų, bendruomenių.

„Dėl pandemijos ir karantino apribojimų tądien žmonės negalės susiburti ir įprastai paminėti istorinių 1991-ųjų įvykių. Tačiau vienybės ir laisvės idealai tebelieka labai svarbūs. Veidrodis parodo, kokie buvome ir esame, todėl ir pasirinkome šį simbolį“, - aiškino režisierė.

Prieš 30 metų iš Juragių ir Sitkūnų visam pasauliui buvo transliuojamos žinios apie dramatiškus įvykius Lietuvoje, todėl čia ir vyks svarbiausi minėjimo akcentai.

Ankstyvą rytą, 8.15 val., šalia Juragių radijo ir televizijos stoties bei vakarėjant, 16.00 val., prie Sitkūnų radijo stoties bus uždegtos atminimo žvakės, pristatytos instaliacijos, Kauno rajono vadovai padės gėlių.
Atsižvelgdama į karantino reikalavimus, Kauno rajono savivaldybė kviečia gyventojus Laisvės gynėjų dieną likti namuose ir vengti rizikingų kontaktų.

Sausio 13-ąją minės ir kitos Kauno rajono seniūnijos, tradiciškai prisijungdamos prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8.00 val. seniūnijų įstaigos savo languose dešimčiai minučių uždegs vienybės ir atminimo žvakutes.

Kauno rajono bendruomenės inf.
Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Reklama