NAUJIENOS

Laisvės gynėjų dienos proga apsilankykime Tauragės krašto muziejuje

Kategorija:

Miestas:
Artėjant Sausio13-ajai, Lietuvos laisvės gynėjų dienai, 2022-01-04 dieną Tauragės krašto muziejaus padalinyje Tremties ir rezistencijos muziejuje vyko susitikimas su vedėju Raimondu Matemaičiu. Jame dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojas, dr.Raimundas Kaminskas.Šeimininkams Jis dėkoja  už puikų muziejinės ekspozicijos pristatymą.
 
 
Tauragės krašto muziejus įkurtas 1990-09-01. Jis tam tikrą laiką veikė kaip Tauragės raj. savivaldybės Kultūros centro padalinys ir vadinosi „Santakos“ muziejumi. Taip buvo pavadintas todėl, kad Tauragės rajone tarsi į vieną upę suteka įvairių konfesijų, tautybių žmonių gyvenimo istorija ir papročiai. Po 2010-02-01 įvykusios reorganizacijos įsteigta Tauragės rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga Tauragės krašto muziejus. Muziejaus struktūrą šiuo metu sudaro Istorijos-etnografijos skyrius, Gamtos-fotografijos skyrius, Tremties ir rezistencijos muziejus, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija ir Turizmo informacijos centras.
      

Muziejui vadovauja ir jo veiklą organizuoja direktorius. Darbuotojai organizuoja savo veiklą pagal skyrių nuostatus, kaupia informaciją ir eksponatus, susijusius su Tauragės krašto kultūros istorija, gamta, žmonėmis, rengia ekspozicijas, tyrinėja ir populiarina sukauptas muziejines vertybes, bendradarbiauja su aukštųjų mokyklų mokslininkais, kitų muziejų kolegomis.Muziejaus fondą sudaro beveik 20 000 eksponatų. Stambiausi – istorijos ir etnografijos bei tautodailės rinkiniai. Gamtos skyriuje pagamintos paukščių iškamšos, įvairūs muliažai.
 


Nuotraukų autorius – LGGRTC darbuotojas dr.Raimundas Kaminskas
 

Reklama