NAUJIENOS

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Ignalinoje

Kategorija:

Miestas:
„Prieš 26-erius metus išdrįsome patikėti ir pasakyti sau ir visam pasauliui, kad mes norime būti laisvi ir dėl to tvirtai kovosime,“ – skambėjo žodžiai Ignalinos kultūros ir sporto centre, minint 26-ąsias kruvinų sausio įvykių Lietuvoje metines. Meras Henrikas Šiaudinis prisiminė, kokius iššūkius turėjo iškęsti trapi Lietuvos nepriklausomybė ir kokia susitelkusi bei vieninga buvo tauta. „Tik vieningumo dėka valstybė gali būti stipri ir išlikti“,- sakė jis. Scenoje viena po kitos užsidegė 14 žvakučių – būtent tiek gyvybių nusinešė ši lemtinga Lietuvai diena. Skambėjo jų paskutinieji žodžiai, jautrūs artimųjų prisiminimai. Žuvusieji už tėvynės laisvę pagerbti tylos minute.
Minėjimo metu pagerbti Ignalinos krašto žmonės, apdovanoti sausio 13-osios atminimo medaliais. Buvęs Ignalinos rajono komendantas, atsargos majoras Arūnas-Domininkas Grabažis pasakojo, kad ryžto kurti Lietuvos kariuomenę bei rūpintis Ignalinos rajono pasienio apsauga jam suteikė tėvelio, nepriklausomos Lietuvos artilerijos kapitono, 1941-aisiais metais ištremto į Sibirą ir ten žuvusio, atminimas. Arūnas Grabažis teigė neabejojantis, jog ir šiandien, grėsmės Lietuvos nepriklausomybei atveju, mūsų valstybė būtų apginta su ne mažesniu entuziazmu.
Vėliau scenoje pasirodė bei savo meistriškumu žiūrovus džiugino pianistas Justas Šervenikas ir operos solistė Ona Kolobovaitė. Skambėjo Mikalojaus-Konstantino Čiurlionio, Kazimiero-Viktoro Banaičio, Stasio Vainiūno, Felikso Bajoro muzikiniai kūriniai.  Visi susirinkusieji salėje buvo įsisegę neužmirštuolę, tapusią sausio 13-osios įvykių simboliu, nes visų mūsų pareiga šiandien – kalbėti, liudyti bei prisiminti.

Lina Kovalevskienė

Pusiaužiemio žygis

Užsienio turistus domina Lietuvos gamta

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

Ne dankinde, sed kisindeReklama