NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Laima Karbauskienė – respublikinio konkurso laureatė

Kategorija:

Miestas:
Kovo 13-ąją Vilniuje, Mykolo Romerio universitete, surengta 6-oji tarptautinė mokslinė-praktinė viešojo valdymo pokyčių konferencija „Tarp efektyvumo ir socialinio poveikio“. Jos metu buvo apdovanoti respublikinio konkurso vietos bendruomenėms „Bendruomenė – Švyturys 2018 – kelias į sėkmę“ nominacijų nugalėtojai. Tarp keturių laureatų – ir Klaipėdos rajono Lapių bendruomenės centro pirmininkė Laima Karbauskienė.
 
Geriausia lyderė – rajono atstovė
 
Konferencijoje pranešimus pristatė ir mintimis apie viešojo valdymo tendencijas ir reikalingus pokyčius dalijosi ne tik Lietuvos ekspertai, bet ir svečiai iš Nyderlandų, Suomijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Estijos. Vėliau surengta diskusija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras dr. Darius Urbonas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja Aurelija Olendraitė, Seimo narys prof. Kęstutis Masiulis ir Lietuvos socialinių tyrimų centro Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas prof. dr. Boguslavas Gruževskis.
Konkurso vietos bendruomenėms „Bendruomenė – Švyturys 2018 – kelias į sėkmę“ nominantai su nekantrumu laukė konferencijos metu vykusių apdovanojimų. Konkursą skelbė M. Romerio universitetas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, informacinis partneris „Savivaldybių žinios“ ir verslo partneris VšĮ „Pro Partners“. M. Romerio universiteto profesorius dr. Saulius Nefas akcentavo, kad konkursas rengiamas tam, kad būtų parodyti ir įvertinti žmonės, Lietuvoje darantys didelius darbus.
Pirmosios nominacijos „Vietos bendruomenės lyderis – vadybininkas“ apdovanojimas iškilmingai įteiktas Lapių bendruomenės centro pirmininkei Laimai Karbauskienei. Buvo įvertintas pirmininkės gebėjimas planuoti ir organizuoti bendruomenės veiklą, sutelkti jos narius.
Antroji nominacija „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“ įteikta Guostagalio kaimo bendruomenei (Pakruojo rajono savivaldybė), trečioji nominacija „Benruomeniškiausia seniūnija arba savivaldybė“ – Šiluvos seniūnijai (Raseinių rajonas), ketvirtoji nominacija „Kultūros kolektyvais garsi vietos bendruomenė“ – Nevarėnų miestelio bendruomenei „Ratas“ (Telšių rajonas).
 
Įkvepia savo ryžtu
Laureatę iš Klaipėdos rajono pasveikino vicemerė Violeta Riaukienė ir savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Polekauskienė. „Ši bendruomenė ir jos pirmininkė yra vertos nominacijos. Laima Karbauskienė – žmogus, turintis didžiulę patirtį, džiuginantis iniciatyvų gausa. Jas įgyvendindama pirmininkė geba sutelkti net ir aplinkinių kaimų gyventojus“, – renginio metu kalbėjo vicemerė Violeta Riaukienė.

Laima Karbauskienė kuklinasi ir sako nesijaučianti geriausia lydere. Pasak jos, tiek gražių darbų nebūtų pavykę nuveikti be puikios komandos, bendruomenės narių pasitikėjimo. „Būna ir nusivylimų, pasitaiko, kad nuleidi rankas, bet žmonių įvertinimas skatina žengti toliau, tęsti darbus“, – teigė bendruomenės, kurioje yra 88 nariai, pirmininkė.  
Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Polekauskienė tvirtino jau seniai pastebėjusi Laimos Karbauskienės gebėjimą atsakingai organizuoti bendruomenės veiklą. „Kai pradėjau kuruoti nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių veiklos sritį, kalbėtis ir dirbti su šia pirmininke buvo labai lengva. Tad ne veltui ji buvo pastebėta“, – įsitikinusi Jolanta Polekauskienė.
Mero pavaduotoja Violeta Riaukienė pridūrė, kad džiugina bendruomenės pirmininkės gebėjimas įkvėpti žmones ir ryžtas juos suvienyti bendrystei bei prasmingiems darbams.
Daugiau nuotraukų čia.
 
 
Nuotraukoje iš kairės: Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja Aurelija Olendraitė, Lapių bendruomenės centro pirmininkė Laima Karbauskienė ir laikinai einanti M. Romerio universiteto rektoriaus pareigas prof. dr. Inga Žalėnienė.
 
Rita Rapalienė
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
 
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama