NAUJIENOS

Ladakalnis ir Ginučių piliakalnis turėtų tapti patrauklesni

Kategorija:

Miestas:
Ladakalnis

Su Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos bei Valstybinės miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio atstovais šiandien susitikę rajono savivaldybės vadovai aptarė galimybę bendradarbiauti įgyvendinant svarbių lankytinų objektų pritaikymo turizmo poreikiams projektus. Daugiausia kalbėta apie garsiausias mūsų turistines vietas – Ladakalnį ir Ginučių piliakalnį. Šiuo metu ten esanti infrastruktūra (pvz. laiptai, stendai) yra pasenusi, neatitinka šiuolaikinių poreikių. Atvykę į tokią žinomą vietą, žmonės nori ne tik pasigėrėti gamta, bet ir išgerti kavos, nusipirkti suvenyrų, pasinaudoti higienos paslaugomis. Yra vizija Ladakalnį bei Ginučių I ir II piliakalnius sujungti į bendrą turistinį kompleksą, kuris turėtų informacinę sistemą, lankytojų aptarnavimo tašką ir prekybos vietą.


Ginučių piliakalnis

Blogiausias ir darbus trukdantis dalykas yra tas, kad minėti Aukštaitijos nacionalinio parko objektai yra Miškų urėdijai priklausančiose teritorijose. Ir tik sklypų savininkas šiuo metu čia gali atlikti statytojo funkciją. Ginučių piliakalnis stovi konservacinės paskirties sklype, kuriame draudžiama ūkinė veikla, nesusijusi su šių objektų ir jų užimtų teritorijų specialia priežiūra, tvarkymu ir apsauga. Ladakalnis yra saugomas gamtos paveldo objektas. Kaip sakė savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, „esame suinteresuoti, kad kuo greičiau prasidėtų darbai, tačiau nebūdami sklypų savininkai, negalime tų darbų vykdyti. Kita vertus, kai žmogus lipa į piliakalnį ir mato sulūžusius laiptus, jam tikrai nerūpi, kam tas objektas priklauso. Pirmiausia kaltinama savivaldybė, todėl savivaldybė ir nori bendradarbiauti su parku ir miškų urėdija bei imtis parengti projektą pagal pateiktus pasiūlymus“.


Vaizdas nuo Ladakalnio

Sutarta, kad Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija Ignalinos rajono savivaldybės administracijai pateiks projektinius pasiūlymus, darbų specifikacijas, o prieš rengdama projektą savivaldybės administracija kreipsis į Valstybinę miškų urėdiją dėl leidimo jį rengti ir įgyvendinti minėtose teritorijose.
 
Parengė Lina Kovalevskienė,
vyr. specialistė ryšiams su visuomene

Reklama