NAUJIENOS

Kvietimas į parodos atidarymą lapkričio 14 d. 18 val

Kategorija:

Miestas:
Jono Meko vizualiųjų menų centras pristato menininko Redo Diržio „Situgrafus“ ir kviečia kartu patirti kelionę į save.
 
Parodos atidarymas lapkričio 14 d. 18 val. Jono Meko vizualiųjų menų centre, Malūnų g. 8.
 
Maloniai kviečiame! Atsineškite žvakių!
 

Situgrafas – tarsi vidinis ideologinis žemėlapis, atvirumo aktas, išreiškiamas grafiniais ženklais. Sakykime, susikuriamas ideologinių, sociokultūrinių sąvokų „žemėlapis“ ir sąvokoms priskiri figūrėles. Sakykime, viena figūrėlė reiškia „idealistą“, kita – „ciniką“, trečia – „veidmainį“, „darbininką“, „streikininką“ ir t. t. Tai aktyvios ar pasyvios, didesnės ar mažesnės jūsų asmenybės dalelės. Reikia nuoširdumo netgi sau pačiam, kad sudėliotum tokį „vidinį žemėlapį“. Be to, tai būdas pažinti save, stengiantis nenaudoti abstrakčių simbolių. Be to, situgrafams Diržys naudoja per kelionių dvidešimt metų surinkus įvairių žemynų ir šalių žemėlapius, iš kurių formuoja psichogeografinį globalų žemėlapį, papildomą situgrafais. Maža to, Diržiui svarbus grįžtamasis ryšys su žmonėmis, interaktyvumas, dalyvavimas, todėl projekto metu kiekvienas žiūrovas skatinamas nebūti pasyviu ir formuoti savo situgrafus ant pateikiamų situligvistinių schemų, žemėlapių etc.


8-OJI ALYTAUS BIENALĖ: SANKABA
(SitugrAfiNė KvAntumpiligriminė kelionė nuo Botošanio iki Alenčės)
 
12 proletarinio kalendoriaus metais (pasen. 2019 m.) vykstanti Alytaus bienalė skirta nuo 1993 m. pradėtų eksperimentinio pobūdžio reiškinių, vėliau įgavusių Alytaus meno(psicho)streiko bienalės pavidalą apibendrinimui.
Šiuo tikslu rugpjūčio 10-30 dienomis Alytaus bienalė buvo vykdoma 5 valstybėse prie Juodosios jūros. Būtent šioje teritorijoje materializavosi dauguma per visus šiuos metus Alytuje generuotų idėjų, čia surado savo poilsio vietą Alytuje vykdytų renginių dalyvių svajonės.
Psichodarbininkų sąjunga kviečia visus, kuriuos domina dvasiniai ieškojimai ir atradimai, pokalbiui prie situografų Alytuje ir Vilniuje:
 
 Situografas Alytaus dailės mokykloje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytus)
pradedamas konstruoti 2019 m. spalio 15 d.
pristatymas – spalio 30 d. 17.00 val.
 
Situografas J. Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8, LT-01200 Vilnius)
2019 m. lapkričio 14 d. – gruodžio 7 d.
pristatymas – lapkričio 14 d. 18.00 val.
(kaip jau Lietuvoje įprasta, atsineškite žvakių)
 
Suprasdami, kad gali kilti keblumų dėl terminologijos ir atskirų istorinių faktų traktavimo, pateikiame situografuose naudojamų sąvokų bei faktografijos sąvadą:
Musulmonų Hurufijus (letristas) Fazlala Astarabadis pseudonimu Naimi išpranašavo ir savo kankinio mirtimi 1396 m. Alenčėje (dabartinis Azerbaidžanas) atvėrė naująjį amžių – Dieviškumo amžių (mes jį paprastai vadiname kapitalizmo įsigalėjimo laikotarpiu). Tai laikmetis, kuomet žmogus panūdo prilygti Dievui.
Talmude (Kesubos traktate) yra teigiama, kad žydai nenaudos fizinės jėgos, kad įsteigtų savo valstybę, kol neapsireikš Mesijas iš Dovydo namų. Psichodarbininkai laikosi nuostatos, kad tas Mesijas buvo Isidoras Isou, kuris 1946 m. publikavo Letristų manifestą ir tokiu būdu ne tik iniciavo Izraelio įkūrimą, bet jo mirties data žymi ir Dieviškumo (kapitalizmo) amžiaus pabaigą.
1925 m. sausio 29 d. Botošanyje gimė Isidoras Isou.  
1942 m. kovo 19 d. Isou pamatė pirmąsias vizijas, kurios vėliau nugulė į letristines idėjas.
2005 m. įvyksta pirmoji Alytaus bienalė kaip IAPAO (2004 m. susirinkimas Bandunge) susitarimas visame pasaulyje vienu metu surengti šimtus kontrbienalių, ir tokiu būdu pradėti Dieviškumo amžiaus agoniją.
2007 m. liepos 28 d. miršta Isidoras Isou. Paskelbiama Alytaus meno streiko bienalė. Tais pačiais metais Belle korporacija Tsukuboje atranda tetrakvarko būseną (egzotinį mezoną), kuris pavadinamas Z(4430). Nuo šių metų pradedamas skaičiuoti proletarinis kalendorius (PC), kurio nuosekliai laikosi Alytaus bienalės organizatoriai.
1PC (pasen. 2008 m.) – surengiama tarptautinė Alytaus meno streiko konferencija, nukreipta prieš Vilniaus Europos kultūros sostinės (VEKS) kapitalizmą.
2PC (pasen. 2009 m.) Alytaus meno streiko bienalė. Įkuriama Psichodarbininkų sąjunga DAMTP. Mirusieji darbininkai apsireiškia psichodarbininkams Harto saloje Niujorke.
3PC (pasen. 2010 m.) Mirusiųjų darbininkų sąjunga DEWOU-DAMTP apsireiškia Dartingtono kapinėse.
4PC (pasen. 2011 m.) Alytaus psicho[meno]streikas – Pasaulinis psichodarbininkų kongresas. 
5PC (pasen. 2012 m.) Psichodekolonizacijos konferencija Alytuje. 
6PC (pasen. 2013 m.) Alytaus psicho[meno]streiko bienalė – Desa-Kala-Patra. Priimamas sprendimas nebevartoti termino paroda, o vietoj jo naudoti situografo (desakalapatragrafo) pavadinimą.
7PC (pasen. 2014 m.) Pirmasis trišalio futbolo čempionatas Silkeborge – pirmasis DAMTP bandymas reproletarizuoti triolektiką.
8PC (pasen. 2015 m.) Alytaus psicho[meno]streiko bienalė – Revoliucinis animizmas. IWW oficialiai atsiriboja nuo psichodarbininkų, neproduktyviųjų, reprodukcinių, destrukcinių ir mirusiųjų darbininkų iš 007/700 sektoriaus. Įkuriamas IWW - Illegitimate Workers of the World. Alytuje išrandamas ir pirmąjį kartą žaidžiamas kvantinis trišalis futbolas. CERNe atrandamos dvi pentakvarkinės būsenos (egzotiniai barijonai): P+c(4380) ir P+c(4450) – jų atradimą buržuaziniai mokslininkai įvardina kaip „atsitiktinį“. 
9PC (pasen. 2016 m.) Pirmasis kvantinis fluxfutbolo lygiadienio festivalis (FQFFEF) Londone, Amsterdame ir Kararoje.  
10PC (pasen. 2017 m.) Kathalytus psichostreiko bienalė. DAMTP subyra į frakcijas.
11PC (pasen. 2018 m.) Trišalio futbolo pasaulio čempionato proletarinis-animistinis psichoegzorcizmas Madride.
12PC (pasen. 2019 m.) 8-oji Alytaus Bienalė: SANKABA (SitugrAfiNė KvAntumpiligriminė kelionė nuo Botošanio iki Alenčės).
 
projektą remia:
Alytaus miesto savivaldybės administracija
Lietuvos kultūros fondas

Meko Centras

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama