NAUJIENOS

Kviečiame pamatyti iš arti – neeilines pratybas Vilniaus Geležinio Vilko tunelyje

Kategorija:

Miestas:
Kviečiame pamatyti iš arti – liepos 14 d.  7-10  val. Vilniaus Geležinio Vilko gatvės tunelyje vyks neeilinės pratybos – hibridinis Vilniaus atsparumo testas. Pagal scenarijų, tunelyje ir jo prieigose bus daug veiksmo: nuo 4 val. iki 7 val. ryto  Vilniuje iškrito 45 mm kritulių (imituojama),  liūtis sutrikdė normalų eismą tunelyje ir daugybėje kitų miesto vietų, infrastruktūrą prižiūrinčių įmonių darbą, iš Geležinio Vilko tunelio teks gelbėti vaikų autobusą,  tuo pačiu metu autocisterna prie tunelio apsivers, užsiliepsnos kabina, o iš cisternos tekės teršalai, bus ir kitų netikėtų faktorių norint patikrinti dalyvių budrumą trikdant IT ir technologinius procesus, kai teks atpažinti realių ir simuliuojamų duomenų šaltinių informaciją. Pratybose dalyvaus ne tik visos miesto įmonės, bet ir savanorių komandos, įvairios gelbėjimo tarnybos, antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“.  Gelbėjimo darbų vadovų štabas bus įsikūręs Vilniaus savivaldybėje, 1 a. Idėjų  kambaryje.
 
Kviečiame fotografus ir operatorius užfiksuoti įsimintiniausias pratybų akimirkas:    
 
7.30 - 7.35 val. į apsemtą Geležinio Vilko gatvės tunelį nuo Vingio parko pusės  įvažiuoja mokyklinis autobusas sau vaikais – vyks reali jų gelbėjimo operacija. 
7.35 - 07.45 val. priešingoje tunelio pusėje nuo Edukologijos universiteto apvirsta autocisterna, iš kurios pradeda lietis dyzelinis kuras ir maišosi su lietaus vandeniu, užsidega vilkiko kabina. 
8.10 - 8.40 val. atvyksta antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, nes paaiškėjo,  kad apsemto tunelio sugadintoje siurblinėje  yra ginkluotų asmenų, greičiausiai  vyks derybos ir šturmas.  
Po pratybų, kviečiame Jus 11.30 val. į bryfingą Savivaldybėje, Idėjų kambaryje 1aukšte –  aptarsime pirminius pratybų rezultatus: kaip mūsų miesto įmonės pasiruošusios kritiniais atvejais pačios spręsti stresines situacijas ir kibernetinio saugumo grėsmes, kaip operatyviai ir sklandžiai pavyko koordinuoti tarpusavio veiksmus, pasitelkti kitų tarnybų ir gelbėtojų pagalbą, apsikeisti duomenimis, pritaikyti visas įmanomas technologijas  problemoms spręsti
 
Spaudos konferencijoje dalyvaus Administracijos direktorius Povilas Poderskis, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas ir Aistė Kesminaitė-Jankauskienė „Gedimino legiono“ savanorė. 
 
Bryfingo trukmė ~ 30 min. 
 
Pratybų trukmė ~ 3  val.
 
 
Kviečiame žurnalistus!
 
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Reklama