Kviečiame į Katedros aikštę švęsti bendrystę su negalią turinčiais žmonėmis
  NAUJIENOS

Kviečiame į Katedros aikštę švęsti bendrystę su negalią turinčiais žmonėmis

Kategorija:

Miestas:

Rugsėjo 1 dieną, sekmadienį, kviečiame į Katedros aikštę Vilniuje, kur vyks tradicinis renginys „Tau, Vilniau!“, ištrinantis skirtumus tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių. Pasirinkę šūkį „Už miestą tau ir man“ renginio organizatoriai atkreipia dėmesį į miesto erdvių prieinamumą visiems gyventojams.

Penkioliktą kartą organizuojama šventė taps nacionaliniu socialinės įtraukties renginiu, į kurį suvažiuos iki 2000 dalyvių iš visos Lietuvos – neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų meno mėgėjai ir jų bendraminčiai.

KAS: renginys „Tau, Vilniau!“

KUR: Vilniaus Katedros aikštė

KADA: rugsėjo 1 d. (sekmadienį), 11 val.

Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena, kurią nuo Rotušės aikštės ves Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras (vadovas – kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas). Katedros aikštėje ir jos prieigose koncertuos įvairių žanrų žmonių su negalia meno mėgėjų kolektyvai, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras ir kiti atlikėjai.

Vilniečiai ir miesto svečiai ne tik turės galimybę įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti nuotaikingų pasirodymų, bet ir dalyvauti sportinėse, edukacinėse, kitose veiklose, kurias organizuos meno terapijos ir socializacijos institutas „VYTA“, VšĮ „Sveikas miestas“, Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos triračių sporto asociacija, Kauno miesto neįgaliųjų draugija, VšĮ „Neįgaliųjų Naujasis teatras“, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, Išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“, asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ ir kiti.

Renginį „Tau, Vilniau!“ organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šventę globoja socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Renginys iš dalies finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.

Šventės „Tau, Vilniau!“ programa

10.15 – 10.50 val. Šventinė dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės į Katedros aikštę
 
11.00 – 12.00 val. Iškilmingas renginio atidarymas didžiojoje scenoje (I dalis)
 
Dalyvauja Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras, neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras, dainininkai Evelina Sašenko, Remigijus Sabaliauskas (su vertimu į gestų kalbą).
 
12.15 – 12.30 val. Iškilmingas renginio atidarymas didžiojoje scenoje (II dalis)
 
Dalyvauja Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro kolektyvas „Skambanti tyla“, Liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“ (su vertimu į gestų kalbą).
 
 12.30 – 13.45 val. Šv. Mišios Arkikatedroje Bazilikoje (su vertimu į gestų kalbą)
 
12.30 – 16.00 val. Meno mėgėjų dūzgės Pilių skvero scenoje
 
11.00 – 16.00 val. Nevyriausybinių organizacijų mugė, kūrybinės dirbtuvės
 
12.30 – 16.00 val. Edukacinės, sportinės veiklos, aktyvaus laisvalaikio pramogos
 
14.00 – 16.00 val. Diskusijos viešbutyje ,,Grand Hotel Kempinski“ (Universiteto g. 14): 14.00 val. – „Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimas Lietuvoje“; 15.00 val. – „Kūnas ir mintys. Fizinio aktyvumo privalumai“
 
13.45 – 16.00 val. Koncertas „Už miestą tau ir man“ didžiojoje scenoje
 
Dalyvauja įvairių žanrų meno mėgėjai, dainininkė Vaida Genytė, kiti atlikėjai (su vertimu į gestų kalbą).
 
16.15 – 17.00 val. Iškilmingas šventės uždarymas
 
Dalyvauja grupė „Biplan“ (su vertimu į gestų kalbą).


Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Reklama