Kviečiame dalyvauti Baltijos kelio 30-mečiui skirtame konkurse
  NAUJIENOS

Kviečiame dalyvauti Baltijos kelio 30-mečiui skirtame konkurse

Kategorija:

Miestas:
Šių metų rugpjūčio 23 d. minėsime Baltijos kelio 30 metų jubiliejų. Baltijos kelias – apie 650 km ilgio susikibusių žmonių grandinė, minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, metines, sustojusi sujungti trijų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną.  
Baltijos kelią organizavo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, Estijos ir Latvijos liaudies frontai. Vienu metu įvykis buvo įtrauktas į Gineso pasaulio rekordų knygą kaip ilgiausia žmonių grandinė. Kelias ėjo ruožu VilniusUkmergėPanevėžysPasvalysBauskėRygaCėsysValmieraRūjienaViljandisTiūrisRaplaTalinas.
Mažeikių rajono gyventojai 1989 m. rugpjūčio 23-ąją stovėjo ties Puškonių kaimu, Pasvalio rajone. Kas penkerius metus mažeikiškiai vyksta į Puškonis, kur susitinka su vietos bendruomene ir rankomis susikibę tarsi nusikelia į 1989-uosius, atkurdami tuo metu tvyrojusią nuotaiką ir vienybės jausmą.
Šiai reikšmingai sukakčiai paminėti Mažeikių rajono savivaldybė kviečia menininkus dalyvauti konkurse mūsų rajono gyventojams, stovėjusiems Baltijos kelyje, įamžinti. Daugelis Lietuvos savivaldybių savo stovėjimo vietas yra įamžinę įvairiais meno kūriniais: kryžiais, koplytstulpiais, akmens, metalo kompozicijomis ir t. t.
Puškonių kaime, toje vietoje, kur 1989-aisiais stovėjo mažeikiškiai, auga ąžuolas, o šalia jo yra pastatytas medinis kryžius, akmeninėje plokštėje vietos gyventojų iškaltas užrašas: „Viešpatie, pripildyk mūsų dienas didžios prasmės ir saugok mūsų kaimo žmones nuo žemiškos vergijos/1989-08-23/Puškoniečiai“.
Siūlome įamžinant Baltijos kelio 30-metį, įkelti tradicinę, polichromuotą Žemaitijai būdingą medinę koplytėlę su šv. Jurgio – narsaus kario, kankinio, antrojo Lietuvos globėjo – skulptūrėle su užrašu į ąžuolą, augantį ties Puškonių kaimu ir žymintį mažeikiškių stovėjimo vietą.
Kviečiame menininkus, medžio meistrus iki 2019 m. kovo 31 d. pateikti koplytėlių vizualizacijas ir išlaidų sąmatas.
Pasiūlymus siųsti el. p. ruta.konciute@mazeikiai.lt arba atnešti į 205 kab. (Stoties g. 18, Mažeikiai).
Dėl išsamesnės informacijos skambinti tel. 8 699 58582.
 
Kultūros ir sporto skyrius
 Vikipedijos nuotr.
 

Reklama