NAUJIENOS

Kviečiame atsiliepti ir Sausio 13-osios įvykių dalyvius

Kategorija:

Miestas:
Gerbiami biržų krašto žmonės!
Sausio 13-ąją  minėjome Apgintos laisvės 30-metį. Dėl pandemijos ir karantino svarbiausius  jubiliejinius renginius, Valstybės mastu, nutarta perkelti į rugpjūčio mėnesį. Mes taip pat planuojame Apgintos laisvės 30-mečiui skirtą renginį organizuoti rugpjūtį, minint Baltijos kelio dieną – datą, atvedusią Lietuvą į 1990-ųjų Kovo 11-ąją ir suteikusią stiprybės 1991-ųjų sausį. Norėtume pakviesti į susitikimą kuo daugiau Sausio 13-osios dalyvių, planuojame šia svarbia proga išleisti leidinuką, parengti virtualią parodą (prisiminimai, nuotraukos, relikvijos), kuriai surinkta medžiaga ateityje gali tapti ir nuolatinės ekspozicijos, skirtos Apgintai Lietuvos laisvei, pagrindu.

Jubiliejai suteikia galimybę iš naujo permąstyti istorinius įvykius, asmenybes. Mums itin svarbu užfiksuoti, išsaugoti biržiečių dalyvavimą Sausio 13-osios įvykiuose. Vertingi prisiminimai buvo užrašyti 1991 m., dar kartą rinkti prieš dešimt metų, kvietėme prisiminimais dalintis ir paskutiniųjų dvejų metų sausio mėnesiais. Vis dėl to manau, kad dar daug biržiečių turi, ką papasakoti apie tragiškąjį 1991-ųjų sausį.

Kviečiame atsiliepti ir Sausio 13-osios įvykių dalyvius, kurie buvo tomis dienomis Vilniuje, ir tuos, kurie prisimena, kas tuo metu vyko Biržuose. Maloniai prašome paskambinti (tel. 8 450 33390, +370 655 43845, vabalninkiečiai – 8 450 54252, +370 659 40959) ar parašyti (r.binkiene@birzumuziejus.lt, vabalninkiečiai – vabalninkas@birzumuziejus.lt ) į Biržų krašto muziejų „Sėla“, ir muziejaus darbuotojai susitars dėl interviu arba atsiųs anketą su klausimais, jei Jums labiau patiktų pasakojimą užrašyti patiems.
Kiekvienas liudijimas yra svarbus!
 
Mieli žmonės, mums buvo lemta tapti istorinių įvykių liudininkais, labai svarbu tai užfiksuoti ir išsaugoti. Labai lauksime Jūsų prisiminimų, kad jie išliktų ateinančioms kartoms. Tikiuosi prasmingo bendradarbiavimo.
 
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktorius Gintaras Butkevičius
 

Reklama