NAUJIENOS
Hallo! Vilnius atostogauja vokiškai

Kviečiame atrasti Telšius – Žemaitijos ir Lietuvos kultūros sostinę

Kategorija:

Miestas:
Mažoji mūsų šalies Roma – Telšiai – paskelbti šių metų Lietuvos kultūros sostine. Savo architektūra ir legendomis garsus miestas tituluojamas ir Žemaitijos sostine. 
Dvigubą sostinę – Žemaitijos ir Kultūros – sėkmės skaičius lydi net geografiniuose ypatumuose. Telšiai stovi ant septynių kalvų – kaip Roma. Telšių senamiestis – vienas iš 7 saugomų architektūrinio paveldo senamiesčių Lietuvoje. 
Pastaraisiais metais Telšiai tapo tikru turizmo perlu. Lietuvos ir užsienio šalių turistus žavi unikalus senamiestis, miesto centre tyvuliuojantis Masčio ežeras, vienintelis Lietuvoje amfiteatras, tarptautinius standartus atitinkantis stadionas ir daugybė kitų objektų.
Šie metai Telšių rajonui pirmiausia išskirtiniai dėl suteikto Lietuvos kultūros sostinės titulo. Iki metų galo esame suplanavę keliasdešimt įvairių pomėgių ir amžiaus gyventojų grupėms skirtų renginių. Į juos atvyksta dalyvių ir žiūrovų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Kviečiu ir Jus dar šią vasarą atvykti į Telšius!
Su tuo, kas Telšių rajone jau padaryta, ir kokie darbai atliekami šiemet, kviečiame susipažinti atvykus į dvigubą – Žemaitijos ir Kultūros sostinę! O tai, ką pamatėte ar išgirdote, pateikite konkursui „Atradau Telšius“. Siųskite vaizdo įrašus, nuotraukas, rašinius, piešinius. Juk kiekvienas savaip pamatome ir savaip išgirstame. Įdomiausių darbų autorių laukia Telšių rajono savivaldybės dovana.
 
Saulius Urbonas
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius


Šiemet Telšiai – dvejopa sostinė. Nuo senų laikų Žemaitijos sostine tituluojamas miestas, šiemet tapo ir Lietuvos kultūros sostine. Tai miestas, kuriame tarpusavyje jaukiai dera senoji architektūra ir modernumas, kur žaismingai kiekvieną pasitinka žemaitiškos meškutės. Vienos jų praskaidrina nuotaiką. Neatsitiktinai juk Telšiai 500 šypsenų miestas. Kitos pildo su jomis bendraujančių žmonių norus ir svajones. Beje, Telšius išties galima vadinti norų ir svajonių pildymo miestu. Keliaudami su miesto gidais kiekvienas gali išpildyti norus būti laimingu, turtingu ir mylimu.
Atvažiavę į Telšius, nepamirškite užkopti į Šatrijos kalną, aplankyti atgimusį Biržuvėnų dvarą, pasigrožėti Masčio pakrante ir atrasti tai, ko galbūt dar niekas nepastebėjo. Gražios viešnagės Telšiuose ir Telšių rajone.
Konkurso organizatoriai ir partneriai
TelšiaiKiveda


 
 


 

Prieš keliaujant naudinga pasikonsultuoti su

gide eksperte Irena Sinickiene. Tel.: +370 699 20873

 

KONKURSO „ATRADAU TELŠIUS“ NUOSTATAI

 
  1. BENDROSIOS NUOSTATOS
 
1. Šios sąlygos reglamentuoja konkurso tikslą, organizavimo tvarką, vertinimą ir dalyvių apdovanojimą.
2. Konkursas skiriamas Telšių miestui ir rajonui pažinti ir populiarinti, pristatant aplankytas vietoves ir objektus
3. Informacija apie konkursą teikiama VšĮ „Bendrauk, ugdyk save, keiskis“ interneto svetainėje www.manokrastas.lt, elektroniniu paštu manokrastas.busk@gmail.com
4. Konkursą rengia VšĮ „Bendrauk, ugdyk save, keiskis“.
5. Konkurso partneriai – Telšių rajono savivaldybė, Valstybinis turizmo departamentas, UAB „Kiveda“

II. KONKURSO TIKSLAS  

6. Skatinti šalies gyventojus, ypač jaunimą, aplankyti Telšius ir Telšių rajoną ir per šio krašto ypatumus pajusti Žemaitijos patrauklumą.
 
III. KONKURSO ORGANIZAVIMAS
 
7. Konkurso dalyviai – visi, mėgstantys keliauti po Lietuvą ir norintys pasidalinti patirtais įspūdžiais bei regėtais vaizdais.
8. Konkursui pateikiami darbai:
8.1. nuotraukos su objektą ar vietovę pristatančiu tekstu. Nuotraukos pateikiamos JPEG formate, ne mažesnės kaip 640x480 pikselių.
8.2. filmas iki 3 minučių, kuriame per vaizdą ir garsą būtų pristatomas objektas ar vietovė.
8.3. Darbas privalo turėti pavadinimą. Būtina nurodyti konkursui pristatomo objekto tikslų adresą.
9. Darbai turi būti pristatomi su lydraščiu, kuriame reikia nurodyti:
9.1 autoriaus vardą, pavardę, amžių, gyvenamąją vietą,
9.2.darbo pavadinimą
9.3.autoriaus telefoną ir elektroninį paštą
10. Darbai siunčiami manokrastas.busk@gmail.com. Video įrašus geriausia siųsti pasinaudojant: https://www.wetransfer.com
11. Pateikiamų darbų skaičius neribojamas
12. Darbai siunčiami ir svetainės www.manokrastas.lt skiltyje BALSAVIMAS skelbiami nuo pirmųjų darbų pasirodymo ir tęsiasi iki gruodžio 15 d.
13. Konkurso organizatoriai pasilieka teisę be atskiro autoriaus sutikimo ir nemokėdami honorarų vėliau naudoti atsiųstus darbus tiek www.manokrastas.lt, tiek ir kitoje virtualioje erdvėje ar spausdintame leidinyje.
14. Dalyvavimas šiame Konkurse laikomas autorių sutikimu su šiomis sąlygomis.
 
IV. VERTINIMAS
 
15. Konkurso laimėtojai renkami keliais etapais.
15.1. einamojo mėnesio 15 dieną išrenkami 5 daugiausia balsų ir komentarų sulaukę darbai. Nugalėtojai paskelbiami interneto svetainėje. Kiekvieno etapo nugalėtojai toliau dalyvauja konkurse.
15.2. nuo gruodžio 15 iki gruodžio 20 d. iš daugiausia balsų ir komentarų surinkusių darbų ir vadovaujantis konkurso partnerių darbų vertinimo išvadomis išrenkamas konkurso nugalėtojas ir 3 prizininkai: paskatinamasis prizas partnerių atrinkto darbo, nepaisant balsavimo rezultatų, autoriui, aktyviausiai virtualioje erdvėje savo darbą pristačiusiam autoriui, daugiausia  komentarų sulaukusio darbo autoriui.
16. Konkurso nugalėtoją apdovanoja Telšių rajono savivaldybė per baigiamąjį Lietuvos kultūros sostinės renginį.  
17.  Konkurso nugalėtojas ir kiti prizininkai  bus informuoti asmeniškai nurodytu elektroniniu paštu ir telefonu.
18. Nuostatai skelbiami interneto svetainėje www.manokrastas.lt ir jos socialiniame tinklalapyje, siunčiami į švietimo skyrius, mokyklas, nevyriausybinėms jaunimo organizacijoms, VVG ir bendruomenėms.
 19. Konkurso partneriai skelbiami interneto svetainėje prie nuostatų ir BALSAVIMŲ puslapyje bei kartu su nuostatais ir lydinčiaisiais kvietimais dalyvauti konkurse.
  20. Informacija teikiama el.paštu: manokrastas.busk@gmail.com ir tel. 8 688 29679
 
 

Reklama