NAUJIENOS

Kviečia šventine nuotaika alsuojanti Kretinga

Kategorija:

Miestas:

 Šeštadienį į miesto šventę kviečia Kretinga. Vienas gražiausių Vakarų Lietuvos miestų alsuoja šventine nuotaika ir laukia visų, savaitgalį leisiančių pajūryje. 
Kretinga – 18 tūkst. gyventojų turintis miestas Žemaitijoje. Ji garsėja net penkiais veikiančiais vienuolynais, būrius tikinčiųjų pritraukiančiais kasmet vykstančiais Šv. Antano atlaidais, kurių tradicija užgimė prieš kelis šimtmečius. Kretinga šiemet miesto šventėje daug dėmesiu skiria vaikams ir jaunimui – pagrindinė šventės tema – „Ateities Kretinga“.
Šeštadienį, birželio 15 dieną, – Kretingos miesto šventės kulminacija. Kretinga kviečia į šventę atvykti poilsiaujančius aplinkiniuose miestuose ir miesteliuose. Pasak organizatorių, jau nuo 10 valandos ryto vyks įvairūs renginiai, o programoje įdomių dalykų ras kiekvienas. Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė vardija šeštadienį Kretingoje vyksiančius renginius: Rotušės aikštėje vyks tautodailės ir amatų šventė, kurioje savo rankų darbus siūlys net keli šimtai amatininkų iš visos Lietuvos, kretingiškius ir miesto svečius linksmins tarptautinis folkloro festivalis „Pastauninko pintinis“, subursiantis liaudies dainą ir šokį puoselėjančius kolektyvus.
Vienas pagrindinių šio šeštadienio šventės akcentų, pasak D. Činkienės, – tai iškilminga Kretingos rajono mero Antano Kalniaus inauguracija, kuri vyks 10 val. Rotušės aikštėje. Ten taip pat bus pagerbiamas Kretingos miesto, vienuolyno ir bažnyčios įkūrėjo Jono Karolio Chodkevičiaus atminimas, vyks Kretingos jaunimo organizacijų pasirodymas, kuriame dalyvaus apie 200 vaikų ir jaunimo.

Žvakių liejimo, keramikos dirbtuvės, 500 dalyvių pritraukianti vaikų šventė
Pasak D. Činkienės, kadangi šios Kretingos miesto šventės tema yra „Ateities Kretinga“, daug dėmesio skiriama vaikams ir jaunimui. Ji pasakoja, kad mažieji šventės dalyviai galės pramogauti miesto centre esančios bibliotekos kiemelyje, kur veiks įvairūs kūrybiniai užsiėmimai. Nuo 15 val. vaikai galės paskanauti Kretingos dvaro saldaininės gardumynų. Tradicinių amatų centro kiemelyje veiks keramikos, žvakių liejimo, spalvotų veidukų, burbulų šėlsmo, šventės apyrankių, spalvų mozaikos ir kitos kūrybinės dirbtuvės, o 16:30 val. Kretingos muziejaus erdvėse vyks teatralizuota šventė „Vaikystės svajonių slėnis“, kurioje kasmet dalyvauja apie 500 vaikų ir jų tėvelių. Šiemet ten koncertuos dainininkas Tadas Juodsnukis.
Vakarinėje dalyje – programa pagal Stasio Povilaičio kūrybą
Vakare nuo 19 val. Kretingoje miestiečiams ir svečiams bus dovanojamas koncertas vasaros estradoje – koncertuos grupės „Aukso žuvys“ ir „Auli“ iš Latvijos, Markus Riva su grupe, o Kauno „Bigbendas“ su dainininku Povilu Meškėla pristatys galingą programą pagal Stasio Povilaičio dainas. Bažnyčios šventoriuje koncertą nuo 20:30 val. surengs grupė „Saulės broliai“.
Miesto šventę vainikuos šeštadienio (birželio 15 d.) vidurnaktį Kretingos dangų nušviesiantys įspūdingi fejerverkai.
Kretingoje visą šį savaitgalį vyks ir daugybė kitų renginių bei užsiėmimų įvairiose miesto erdvėse.Nuotraukos: Dariaus Šypalio / „Media dia“ / „Photo by JR“
Su geriausiais linkėjimais

 Gintarė Benaitytė
Informacinių technologijų skyriaus

vyr. specialistė (viešiesiems ryšiams)

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama