NAUJIENOS

Kviečia Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventė

Kategorija:

Miestas:
Antrąjį birželio savaitgalį, 11-12 dienomis, vienas gražiausių Vakarų Lietuvos miestų – Kretinga – taps idealia vieta susitikti tiems, kurie išsiilgę savo gimtinės, tiems, kam brangus šis Žemaitijos kraštas, ir visiems, kurie nori atrasti, susipažinti su miestu, pajusti jo dvasią. Čia vyks vienas didžiausių metų renginių – Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventė.
Kretinga šiandien garsi ne vien penkiais vienuolynais. Šis miestas turi savo globėją –  šventąjį Antaną. Šv. Antano atlaidai, kurių tradicija užgimė prieš kelis šimtmečius, kasmet pritraukia būrius tikinčiųjų. Prie stebuklais garsėjančio Šv. Antano Paduviečio altoriaus maldoje žmonės prašo užtarimo į Dievą, padėti net menkiausioje bėdoje. Todėl visą šventinį savaitgalį ir tikrąją Šv. Antano atlaidų dieną, birželio 13-ąją, Kretingoje netrūks rimties ir džiugių renginių: bus aukojamos šv. Mišios, bažnyčios šventoriuje vyks parapijos mugė, bus galima pasiklausyti religinės muzikos.
Šventės metu, be daugelį metų kurtų ir jau prigijusių tradicinių renginių – tautodailės ir amatų mugės, kurioje savo rankų darbus pasiūlys net keli šimtai amatininkų iš visos Lietuvos, kretingiškius ir miesto svečius linksmins festivalis „Pastauninko pintinis“, kuris draugėn suburs liaudies dainą ir šokį puoselėjančius kolektyvus iš Kretingos ir kitų Lietuvos miestų, taip pat kaimyninės Latvijos, Estijos bei Lenkijos. Mažieji šventės dalyviai galės pramogauti „Boružių pievoje“, kurią jau dešimtmetį organizuoja vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ aktoriai. Kretingiškiams ir miesto svečiams tradiciškai bus dovanojamas ir nemokamas koncertas vasaros estradoje – koncertuos auksinis Irūnos ir Mariaus Jampolskio duetas,  Martynas Levickis ir styginių kvartetas, atlikėja MIA su grupe, svečiai iš Rygos – grupė „BigAl&TheJokers“.
Šventinį savaitgalį Kretingoje vyks ir daugybė kitų renginių, veiklų ir užsiėmimų įvairiose miesto erdvėse (šventės programa skelbiama www.kretinga.lt).
 
 Gintarė Benaitytė
 

Reklama