NAUJIENOS

Kviečia Rokiškio krašto muziejus

Kategorija:

Miestas:
Liepos 23 d. 14 val. kraštiečio Klaudijaus Driskiaus fotografijų parodos „Laisvųjų testamentai” atidarymas Rokiškio krašto muziejuje.

Parodoje eksponuojami portretai Lietuvos partizanų ir ryšininkų, kurie 1944 – 1958 m. kovojo visose devyniose partizanų apygardose, o dabar gyvena Aukštaitijoje, Suvalkijoje, Dzūkijoje, Žemaitijoje bei didžiuosiuose Lietuvos miestuose, taip pat Lenkijoje, Vokietijoje ir Latvijoje. Parodoje – portretai žmonių, savo visą gyvenimą atidavusių Lietuvai ir jų pasakojimai, kurių tekstai taip pat šios parodos dalis.

Klaudijus Driskius – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1989 m. Meno kūrėjo statusas suteiktas 2005 m. 1995–2016 metais dirbo devyniasdešimtyje mokslinių menotyros ekspedicijų Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje. Surengė 14 personalinių parodų, yra sudaręs ir išleidęs 16 albumų ir knygų. 1984 m. Tarptautinėje Baltijos jūros šalių meninės fotografijos parodoje „Scanbaltic“ apdovanotas medaliu už Rasos šventės fotografijų seriją. 2011 m. pelnė Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Balio Buračo fotografijos meno premiją. 2014 m. apdovanotas Patriotų premija už knygą „Balys Vaičėnas. Partizano sąsiuviniai“. 2015 m. apdovanotas medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir tautai“.

Paroda veiks iki rugsėjo 8 d.


Liepos 23 d. 14.30 val. Doc. dr. Agnės Laužadytės-Tutlienės darbų parodos „Gal pamatysi tai, ką pasakyt norėjai…“ atidarymas Rokiškio krašto muziejuje.

Gimė Agnė Vilniuje ankstyvą 1976 m. gegužę, kai sodai, baltu rūbu pasipuošę, šaukte šaukė gyventi…

Mokėsi Vilniaus 15-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar – Žvėryno gimnazija), studijas baigė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete, mokslų daktarės laipsnį įgijo Danijoje, Orhuso (Aarhus) universitete. Dabar dirba Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete.

Kūrybinis Agnės kelias, prasidėjęs vaikystėje, nesibaigia visą gyvenimą. Ir dabar kūrybai ji skiria didelę dalį nuo mokslinės ir pedagoginės veiklos liekančio laisvalaikio – daugiausia vasarą. Savo kūryboje ji naudoja įvairias raiškos priemones – tušą, pastelę, guašą, temperą, akrilą ir kt.

Agnės kūrybai būdingi baltiškosios mitologijos motyvai, kuriuose vyrauja Paukščio – Laisvės nešėjo ir Žalčio – namų sergėtojo simboliai. Taip pat nesvetimos jai gamtos temos, o kai kuriuose darbuose tiesiog liete išsilieja ir žmogiškieji jausmai.

Kūrybinės vizijos gimsta netikėtai, o dažniausiai žvaigždėtais vakarais geriant kvapnią žolelių arbatą. Jos įkūnytos linijose, spalvose ir formose bei kompozicinėse variacijose. Tai vizijos, kurių siužetas ir prasmė priklauso nuo kiekvieno suvokėjo vaizduotės, todėl savo paveikslams ji pavadinimų dažniausiai neduoda. Taip ji palieka laisvės kiekvienam įžvelgti jos kūriniuose tai, kas artima ar aktualu. Ir, atrodo, ji neklysta…

Ši Agnės Laužadytės-Tutlienės paroda – tai pirmoji jos paroda, išplaukusi iš Vilniaus ribų, o pirmenybę suteikti Rokiškiui ją paskatino tėvas – rašytojas ir žurnalistas Šarūnas Laužadis, kuris didelę dalį vaikystės praleido šio miesto apylinkėse bei įamžino šį kraštą sakmėje apie Rokiškio žemę.

Taigi kviečiame pasisvečiuoti kūrybos menėje ir atgaivinti bei sušildyti savo sielą…
Paroda veiks iki rugsėjo 8 d.
 
Respublikinis mezgėjų pleneras „Palikta skrynioj“
Liepos 23–24 dienomis 12–15 val. prie Rokiškio krašto muziejaus vyks respublikinis mezgėjų pleneras „Palikta skrynioj“. Dalyvaus tautodailininkės: Vanda Leščiova, Alė-Eleonora Gegelevičienė, Rita Vaitiekauskienė, Irena Stasiukelienė, Birutė Dudėnienė, Jolanta Karieniauskienė, taip pat moterys, kurioms mezgimas yra kaip hobis: Nadiežda Ivanova, Inga Belovienė, Rasa Janušauskienė. Viena iš dalyvių bus kaunietė Aida Šešelgienė.
Liepos 24–26 dienomis vyks Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto bei Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių literatūros katedros organizuojamas vasaros seminaras „Literatūros salos XIV“. Renginys vyks „Broniaus sodyboje“ (Juodonys, Kamajų sen., Rokiškio r.) ir Rokiškio krašto muziejuje.
Seminaras vyksta Rokiškio krašto muziejuje (Tyzenhauzų g. 5, Rokiškis)
Liepos 25 d., ketvirtadienis

PROGRAMA
10:00–10:40 RIMVYDAS PETRAUSKAS (VU)
„Annus mirabilis 1515: Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė ir Europa rudenėjant Viduramžiams“
10:50–11:10 ŽIVILĖ NEDZINSKAITĖ (LLTI)
„Istorija ir literatūra XVII–XVIII a.: žanro spąstuose“
11:20–11:40 BRIGITA SPEIČYTĖ (VU)
„Įsilaužti į istoriją: Sofijos Tyzenhauzaitės de Šuazel-Gufjė (Sophie de Tisenhaus de
Choiseul-Gouffier, 1790–1878) istoriniai romanai“
11:50–12:10 AURIMAS ŠVEDAS (VU),
„Grožinės literatūros, istoriografijos ir istorinės kultūros sąveikos formos XXI amžiuje“
12:20–13:40 Pietūs
13:40–14:00 DALIA PAULIUKEVIČIŪTĖ (LLTI)
„Medžioklė literatūroje: Józefo Weissenhoffo romanas Sabalas ir panelė“
14:10–14:30 JŪRATĖ ČERŠKUTĖ (LLTI)
„Apie antidemiurgą ir (Vilniaus) romaną: R. Gavelio Vilniaus pokeriui – 30“
14:50–16:20 Ekskursija po muziejų
Išsami seminaro programa https://www.muziejusrokiskyje.lt/liepos-24-26-d-vyks-vasaros-seminaras-literaturos-salos-xiv
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama