Kviečia nacionalinis projektas „Sveikatiada“
  NAUJIENOS
Macikuose pagerbtos GULAG‘o lagerių aukos

Kviečia nacionalinis projektas „Sveikatiada“

Kategorija:

Miestas:
Rudenį startuoja jau tradicine tapusi socialinė iniciatyva moksleiviams – „Sveikatiada“. Kasmet jos organizatoriai iniciatyvoje dalyvaujančioms mokykloms pasiūlo vis daugiau naujų ir įdomių veiklų, kurios moksleivius įtraukia į sveiką gyvenseną, didiną jų fizinį aktyvumą. Kviečiame visas ugdymo įstaigas prie projekto jungtis ir šiemet.
„Sveikatiados“ iniciatyva yra tęstinė, ja siekiama ilgalaikių rezultatų moksleivių sveikos gyvensenos ugdyme. Tai bendra valstybinių institucijų, socialiai atsakingo verslo bei nevyriausybinių organizacijų iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklų bendruomenėse. Išskirtinis dėmesys šiame projekte skiriamas ugdyti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžius vaikams patrauklioms priemonėmis: žaidynėmis, viktorinomis, konkursais, mankštomis, šokiais bei kita netradicine interaktyvia veikla pamokose, pertraukų metu ir po pamokų. „Sveikatiados“ tikslas – ugdyti vaikų ir jų šeimų sveiką gyvenseną.
 „Sveikatiados“ veiklose dalyvauti kviečiamos mokyklos, gimnazijos, progimnazijos, darželiai, daugiafunkciai centrai bei kitos ugdymo įstaigos.
Kodėl verta dalyvauti „Sveikatiadoje“?
„Sveikatiada“ vadovaujasi šūkiu – sveikai gyventi yra smagu! Organizuojamos masinės mankštos, šokiai, pusryčių fiestos, vaisių ir daržovių mitingai, žinių, olimpiados ir kiti įvairūs konkursai. Įdomių renginių metu moksleiviai ne tik smagiai leidžia laiką, bet ir sužino aktualios ir naudingos informacijos apie sveikatingumą.
Išbandę „Sveikatiados“ idėjas, vaikai patys susidomi sveika gyvensena ir turi daugiau motyvacijos gyventi sveikai. Taigi ši programa – tai kartu ir puikus bendradarbis mokytojams įgyvendinant Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Sveikatos ugdymo bendrąją programą.
Kaip organizuojamos „Sveikatiados“ veiklos?
„Sveikatiados“ komanda pagal metinį veiklų planą inicijuoja tęstines veiklas – sukuria siūlymų ir idėjų paketą, kurį kiekvienoje mokykloje inicijuoja ir įgyvendina „Sveikatiados“ ambasadorius. Likus keletui savaičių iki renginių, ambasadorius el. paštu gaus idėjų paketą, su pasiūlymais, ką mokykla galėtų organizuoti atitinkamu laikotarpiu. Ambasadorius savarankiškai ar kartu su kitais mokytojais pasirenka patraukliausias idėjas ir jas įgyvendina.
Kaip prisijungti?
Kiekvienas mokytojas užsiregistruoja per internetinį puslapį www.sveikatiada.lt  ir į savo el. paštą iš organizatorių gauna naujausias naujienas ir idėjas renginiams. Su mokykla pasirašom bendradarbiavimo sutartis.
Daugiau informacijos rasite:  http://sveikatiada.lt/

 
Inesa Vaigauskienė Kultūros skyriaus vyr. specialistė
 


 

Mažės apleistų sklypų

Mažės apleistų sklypų

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymui patobulinti žemės naudojimo valstybinės kontrolės mechanizmą, padėsiantį mažinti apleistų sklypų skaičių. Anot šį siūlymą parengusios ministerijos darbo...


Reklama