NAUJIENOS

Kūrybiškai paminėta Pasaulinė gyvūnų diena

Kategorija:

Miestas:
Spalio 4 dieną Tiltų bibliotekos jaunieji skaitytojai popietėje „Mano gyvūnėlis“ paminėjo Gyvūnų dieną. Šią dieną švęsti pasiūlė 1931 m. Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai Florencijoje (Italijoje), nes tai šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, varduvių diena. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena minima nuo 1994 metų.
Vaikai sakė, kad beveik visi turi ir kačiukų, ir šuniukų. Su jais smagu leisti laisvalaikį, miela glostyti, eiti pasivaikščiot, net ir į biblioteką kartais skaitytojus atlydi mylimi keturkojai. Šįkart kalytė Maja į biblioteką atlydėjo Elingą ir visą kūrybinę popietę draugiškai praleido kartu su visais. Vieni renginio dalyviai iš popieriaus gamino savo gyvūnėlį, kiti jį piešė ant popieriaus lapo, o kai kurie spėjo atlikti ir vieną, ir kitą darbelį.
Rašytojai parašė daug knygų, poetai sukūrė nemažai eiliuotų pasakėlių ir eilėraščių apie gyvūnėlius. Bibliotekoje šia tema buvo paruošta parodėlė. Kol visi dirbo kūrybos darbelius, bibliotekininkė suspėjo paskaityti lietuvių autorių sukurtų pasakėlių ir eilėraštukų ne tik apie šuniukus ir kačiukus, bet ir kitus augintinius. Ji susirinkusiems priminė, kad gyvūnus reikia globoti, su jais elgtis draugiškai, laiku pamaitinti, išvesti pasivaikščioti.
Pabaigus kūrybos darbelius, buvo pasveikinti vasaros „Skaitymo iššūkį“ įveikę skaitytojai: Kajus, Estela ir Žydrūnė, jiems įteikti diplomai, skirtukai, knygos ir palinkėta nesiskirti su jomis visais metų laikais.

 
Elena Žilinskienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė
 
 

Reklama