Kurso nežinančiam laivui joks vėjas nėra palankus
  NAUJIENOS

Kurso nežinančiam laivui joks vėjas nėra palankus

Kategorija:

Gal tai vaikystės prisiminimas, o gal neišaugantis noras sulaukti stebuklų, pasitinkant Naujuosius mums žadina viltį, kad mūsų gyvenimas pasikeis, kad pagaliau išsipildys daugelį metų puoselėtos svajonės, kad būsime laimingesni, turtingesni, sveikesni... Metai lyg akimirksnis praskrieja, o mes vėl laukiame pokyčių, tokių pat, kaip ir sutikdami jau prabėgusiuosius. Saviugdos ir gyvenimo konsultantas Jevgenijus Černyš sako: laukti pokyčių nesikeičiant pačiam – vien iliuzija. Norintiems keistis – unikalus Jevgenijaus projektas – pasaulyje pirmoji saviugdos mokykla „Savęs pažinimas“ virtualioje erdvėje. „Laivui, nežinančiam, kur jis plaukia, pakelyje nebus jokio uosto, – sako J.Černyš. – Mes nepadarysime jūreivių, bet mes duosime kompasą, padedantį orientuotis jūroje, kurios pavadinimas – GYVENIMAS.“

Su Jevgenijumi apie jo projektą kalbasi www.manokrastas.lt redaktorė Genovaitė Paulikaitė.

 

–Jevgenijau, kiek žinau, mintį apie šią mokyklą brandinai ne vieną mėnesį, svarstydamas, ką ir kaip reikėtų padaryti, kad daugiau žmonių prabustų, taptų savo gyvenimo kūrėjais ir vadovais. Pagaliau mokykla startuoja ir joje registruojasi pirmieji jos studentai. Tiems, kurie galbūt dar negirdėjo apie paties projektą, pasakykite, kam ši mokykla skirta, ko joje bus galima išmokti?

 

–Tai dvasinio augimo mokykla. Joje mokysiu rasti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Mokysiu išgirsti savo širdį, sielą. Kiekvienas pagal savo galimybes galės augti aukščiau ir aukščiau, kas vadinama prabudimu.

Šioje mokykloje išmokysiu dirbti su kasdieninėmis situacijomis. Išmoksite vystyti save, savo turimus gabumus, suprasite savo paskirti šioje Žemėje. Ir kas svarbiausia, aš nevadinu savęs mokytoju. Aš vadinu save išmokytoju, nes mano tikslas – išmokinti jus. Projekto trukmė – 3 mėnesiai. Mes dirbsime du kartus per savaitę po 2,5 valandos. Tai bus pamoka su praktinėmis užduotimis, metodika, atsakymais į klausimus ir kasdieninių situacijų analize. Juk kiekvienas nori būti laimingu, sveiku. Per užsiėmimus aš pateiksiu metodiką, kuri parodys žmonėms, ką reikia daryti, kad būtume sveiki ir laimingi. Mokysimės, kaip reikia pradėti su savimi dirbti, kaip nusistatyti, kokiame lygyje esame ir ką daryti, kad augtume ir vystytumėmės.

 

–Ir kaip mes galime nusistatyti, kokiame lygyje esame?

–Suvardinsiu  lygius, o jau pačiam žmogui spręsti, kuriame jis yra. Tik reikia būti sąžiningu pačiam su savimi.

Pirmasis lygis yra visažiniai. Jie sudaro apie 90 proc. visų mūsų Žemės gyventojų. Šie žmonės viską žino. Jie serga, jie yra nelaimingi, jiems nesiseka, jie nepasiekia savo tikslo, bet jie labai gerai žino, kas dėl to kaltas: tėvai, sutuoktinis, prastas auklėjimas, mokykla, universitetas, valdžia, politika. Tie žmonės nesidomi šia mokykla, nežiūri ir neskaito apie ją informacijos, nes jie kol kas viską žino ir jie nenori mokytis. Sakau, kol kas. Daugelis šiame lygyje tikriausiai buvome.

Vystymasis prasideda, kai pereini į antrą nežiniukų lygį. Nežiniukas – tai žmogus, kuris ieško atsakymų, nes supranta, kad jis daug ko nežino ir pradeda ieškoti. Jis gilinasi į religijas, Bibliją, lanko bažnyčią, ieško mokytojų ir trenerių, skaito knygas, norėdamas suvokti esmę. Ir šiems žmonėms, be abejo, mokykla padės rasti atsakymus į jam rūpimus klausimus. Tačiau šio lygio žmogus dar nėra mokinys.

Mokinys – tai jau trečias lygis. Mokinys – žmogus, kuris jau išsirinko metodus, kaip save vystyti.

Kai jis išmoksta suvokti gyvenimo situacijas kaip pamokas ir suvokia, ko jos moko, sugeba rasti atsakymus į jam rūpimus klausimus, jis pereina į mokytojo lygmenį. Mokytojas jau gali mokyti mokinius.

Tačiau mokytojas dar nėra prabudęs, nes prabudęs ne tik dirba su situacijomis, jis jaučia Visatos dėsnius. Jis jau dirba širdimi. Jis ne tik išmoko ir žino, kaip turi būti, bet jis viską jaučia.

Dar aukštesnis lygis – matantis. Tai žmogus, kuris mato problemos šaknis. Tačiau matantis žmogus dar nėra nušvitęs. Yra dar kiti lygiai, bet dabar mes apie tuos lygius nekalbėsime.

 

 –Kodėl pasirinkai tokią mokyklos formą?

–Mano tikslas – sudaryti galimybes augti kiekvienam to norinčiam, nežiūrint, kur jisai begyventų. Svarbu turi internetą, telefoną ir jis, būdamas savo namuose, gali augti ir tobulėti, bendrauti su bendraminčiais.

 

–Nuo kada prasidės užsiėmimai?

–Nuo 2014 metų sausio 20 dienos, o registracija jau vyksta. Išsamiau susipažinti su unikaliu projektu galima www.jcernys.com arba www.jcernys.com/shkola. Kviečiu tapti unikalaus projekto dalyviu.

 


Reklama