Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija mokslo metus pradeda su garbinga taikos ir kultūros vėliava
  NAUJIENOS

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija mokslo metus pradeda su garbinga taikos ir kultūros vėliava

Kategorija:

Miestas:
Pirmadienį Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, pradėdama naujuosius mokslo metus, sulaukė ypatingo įvertinimo – įteikta Taikos vėliava, o gimnazijai suteiktas garbingas Taikos mokyklos vardas. Tai­kos vė­lia­vą į iškilmingą mokslo metų atidarymo šventę atvežė ir įteikė Tai­kos vė­lia­vos ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė, Tarp­tau­ti­nio tai­kos vė­lia­vos ko­mi­te­to prie Jung­ti­nių Tau­tų koor­di­na­to­rė Lietuvoje, mokslų dak­ta­rė Auk­sė Nar­vi­lie­nė.
Mokslo metus drauge su Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomene pasitiko Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.
Gimnazijos direktorius Albinas Jokubauskas, pradėjęs iškilmingą mokslo metų atidarymo šventę, mokiniams palinkėjo motyvacijos, mokytojams – darbo, kuris nevargintų, tėvams – džiaugtis vaikų pasiekimais, valdžiai – pagalbos mokykloms, o visiems – kalbėti, išgirsti, suprasti, padėti ir žengti į priekį.
Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras padėkojo mokyklos bendruomenei už pasiektus gerus mokymosi rezultatus, palinkėjo sėkmės ir šiais mokslo metais. Šiemet gimnazijos duris pravėrė panašus apie 370 gimnazistų bendruomenė, iš kurių – apie 100 pirmokų – net 4 klasių komplektai bei 99 būsimi abiturientai - ketvirtos gimnazijos klasės mokiniai.
Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė pristatydama viešnią dr. Auksę Narvilienę ir jos garbingą misiją įteikti mokyklai Taikos ir Kultūros vėliavą, pabrėžė, kad būtent Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, jos talentingi ir sumanūs mokytojai išugdė tokius mokinius, kurie sugebėjo savo žiniomis ir talentu nustebinti net tarptautinį Taikos vėliavos komitetą, tuo gali džiaugtis gimnazija, Šiaulių rajonas ir visa Lietuva.
Tai­kos ir kultūros vėliava yra labai reikšminga visame pasaulyje, ji vienija įvairias kultūros sritis, buvo iškelta ant aukščiausių pasaulio viršūnių, Šiaurės bei Pietų ašigalių, keletą kartų pabuvojo  net kosminėje erdvėje ant orbitinių stočių. Iškeliant Taikos ir kultūros vėliavą, užtvirtinamos aukščiausios vertybės ir įsipareigojimai jas saugoti, bei puoselėti.
Būtent Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos gimnazistas Adomas Auga, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Raimondos Rumbinaitės auklėtinis, laimėjo Tarp­tau­ti­nio tai­kos vė­lia­vos ko­mi­te­to prie Jung­ti­nių Tau­tų skyriaus Lietuvoje skelbtą respublikinį mokinių rašinių konkursą „Kaip suprasti žodžius – Taikos vėliava kviečia kurti grožį?“, skirtą Pasaulinei kultūros dienai ir tuo mokyklai pelnė Taikos vėliavą.
Priminta, kad 2006 metų liepos 19 dieną Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo balandžio 15-oji įteisinta Kultūros diena kaip atmintina diena.  Ši diena tampriai susijusi su svarbiais pasauliniais dokumentais. Tą dieną 1935 m. Vašingtone dvidešimt viena Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rericho Paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu naudojant Taikos vėliavą. Jos simboliu „Taika per kultūrą“ pasirinktas rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone.
„Taikos vėliava simbolizuoja pagrindines ir aukščiausias žmonijos vertybes. Tai – kultūros žiede apjuostos religija, mokslas ir menas. Tai – praeitis, ateitis ir dabartis amžinybės rate. Tai ir švenčiausia Trejybė krikščionybėje. Tai ir šeima – tėtis mama vaikai, šeimos meilės žiede. Šį ypatingą simbolį – Taikos vėliavą -siekė turėti ir šviesiausi tarpukario Lietuvos žmonės, o šiandien jos nusipelnėte jūs“, - pasidžiaugė Taikos vė­lia­vos ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė, Tarp­tau­ti­nio tai­kos vė­lia­vos ko­mi­te­to prie Jung­ti­nių Tau­tų koor­di­na­to­rė Lietuvoje, mokslų dak­ta­rė Auk­sė Nar­vi­lie­nė.
Ji pranešė, kad Taikos vėliavos komitetas, įvertinęs Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos pastangas pasišventusiai ugdyti aukščiausiais vertybes, skleisti mokslo ir kultūros šviesą, teikia šią vėliavą. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija yra 20-oji mokykla Lietuvoje, kuriai įteikta Taikos vėliava. Ją prie gimnazijos iškėlė šios garbės nusipelnę gimnazistai įvairių konkursų nugalėtojai ir diplomantai Adomas Auga ir Danutė Pleskūnaitė.


Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė
Zigmo Ripinskio nuotraukos
 
 
 

Reklama