NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Kuriamas naujas ilgalaikio finansavimo instrumentas, suteiksiantis daugiau galimybių verslui

Kategorija:

Miestas:

Finansų ministerija kartu su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (EBRD) įgyvendina projektą, kuriuo siekiama Lietuvoje įtvirtinti paskolų ar kito finansinio turto pakeitimo vertybiniais popieriais (angl. securitisation) ir padengtųjų obligacijų reglamentavimą.

Europos Sąjungoje šiuo metu trūksta tvarių ekonomikos finansavimo šaltinių, todėl apie šį ilgalaikio finansavimo instrumentą ir jo teikiamą naudą kalbama itin aktyviai. Šio instrumento įsitvirtinimui Lietuvoje reikalinga išsami šalies teisinės sistemos, reglamentuojančios šią sritį, analizė ir galimų problemų, kliudančių efektyviai jį įgyvendinti, identifikavimas bei pašalinimas.

Šis projektas – vienas iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano prioritetinių darbų, skirtų Lietuvos kapitalo rinkų plėtros skatinimui išplečiant alternatyvių finansavimo šaltinių spektrą.

Šiuo metu jau yra užbaigtas pirmasis projekto etapas – EBRD Finansų ministerijai pateikė galiojančios pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų srities teisinės aplinkos apžvalgą bei suformulavo siūlymus dėl Lietuvos teisės aktų tobulinimo siekiant sukurti palankesnę teisinę reguliacinę aplinką pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų rinkai Lietuvoje vystyti.

Antrajame projekto etape numatytas pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų sritį reglamentuojančių įstatymų ir susijusių įstatymų projektų parengimas.

Šiuo bendru Finansų ministerijos ir EBRD projektu bus sukurti nauji instrumentai, į kuriuos galės investuoti instituciniai investuotojai, taip pat išplėstos alternatyvaus finansavimo galimybės, bus padidintas finansų rinkų efektyvumas, o kartu ir ilgalaikio augimo perspektyvos. Įstatymų projektus numatoma parengti dar šiais metais, o jų priėmimas numatytas 2018-aisiais.

Papildoma informacija:

„Sekiuritizacija“ yra procesas, kurio metu emitentas apjungia keletą finansinio turto rūšių, jų pagrindu išleidžia vertybinius popierius, taip sukurdamas naujus vertybinius popierius, kurie siūlomi investuotojams. Šią priemonę dažnai naudoja kredito ir finansų įstaigos, kadangi ji padeda atlaisvinti kapitalą ir didina finansavimo galimybes. Dažniausiai šis būdas buvo taikomas būsto paskolų rinkoje, tačiau ilgainiui prigijo ir kitose srityse (pavyzdžiui, kredito kortelės, paskolos automobiliams ir t.t.).

Susipažinti su išsamia pirmojo projekto etapo EBRD apžvalga galima čia.

Viešųjų ryšių skyrius


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama