Kur pradingsta pinigai?
  NAUJIENOS

Kur pradingsta pinigai?

Kategorija:

Įsikalbėjus apie Kalėdų dovanas, pažįstami lyg susitarę tvirtino, kad labai trūksta pinigų. Mūsų pinigines plonina augančios kainos, nedidėjantys atlyginimai... Tačiau ar tik tai? Klausydama saviugdos ir gyvenimo konsultanto Jevgenijaus Černyš, kitų tą tema dirbančių lektorių pamatau dar vieną pinigų iš mūsų piniginių dingimo priežastį, kurią dažnas priimame kaip saugumą. Tai mus skurdinanti sistema, kuri vis labiau įsisuka. Tai bankai, sukūrę ištisą pinigų nusiurbimo tinklą. Kas atsitinka, kai mūsų atlyginimas pervedamas į mūsų sąskaitą banke? Pirmiausia retas sugebame pajusti pinigų energiją, kokią pajuntame čiupinėdami pinigus. Juk neveltui sakoma, kad pinigas traukia pinigą. Sena ir teisinga išmintis. Tad kur mūsų pinigai?.. Kad būtų paprasčiau suvokti, įsivaizduokite, mes susituokiame internetu su žmogumi, kurį matome tik kompiuterio monitoriuje. Ir gyvename, pasižiūrėdami į kompiuterio monitorių...

Na, gal po metų-kelerių tai taps norma, juk tokios galimybės atsivertų tam tikras paslaugas teikiančioms tarnyboms, o kol kas mums tai dar atrodo kaip iš fantastikos srities.

Ir šįkart – apie pinigus. Taigi mūsų pinigai saugiai guli banke. Kaip gerai, kad yra žmonių, taip uoliai besirūpinančių mūsų saugumu. Piniginę plėšikai ar kokie kišenvagiai gali atimti, o iš banko – niekas, nebent bankas bankrutuoja, kas ne taip retai ir nutinka.

Iš to didelio saugumo piniginė lieka įvairių kortelių saugykla.

Tad nieko stebėtino, kad vis dažniau turime pagalvoti, kaip atrodo viena ar kita kupiūra. Pavyzdžiui, staigiai prisiminkite, kieno atvaizdas ant 500 litų kupiūros? Gerai, ant 200 litų kupiūros... Gerai, jei bent spalvą prisiminėte. Vis šis tas.

Dar visai neseniai buvo normalu gauti atlyginimą grynais. Čiupinėdami kiekvieną kupiūrą dažnas stropiai pinigus išdalindavo: čia maistui, čia mokesčiams, o čia – pasitaupysiu atostogoms, naujam televizoriui, naujam drabužiui...Anksčiau beveik kiekvienuose namuose stovėdavo taupyklės. Ir ne po vieną. Dabar vaikams atidarome sąskaitas, taip atpratindami juos bendrauti su pinigų energija. Pinigai mėgsta draugystę. Tai, kad kompiuterio ekrane atsidarę sąskaitą pasižiūrime, kiek dar ten jų yra, nėra draugystė.

Ir dar, mes net atsakomybę už savo ;pinigus patikime bankams. Užtenka tik paprašyti, kai bankai imsis iniciatyvos už mus, tik iš mūsų sąskaitos, sumokėti už telefoną, elektrą, kitas pastoviai mūsų gaunamas paslaugas.  Tas paslaugumas dar labiau siaurina mūsų santykių su pinigais diapazoną.  

O ir valdžia savo sprendimais vis labiau mus nuo pinigų stengiasi atitraukti...

Kuo mažiau bendraujame su pinigais, kuo daugiau atsakomybės už savo pinigus perduodame bankams. tuo mažiau jų pritraukiame. Tad ko stebėtis, kad atlyginimai augančių kainų nepasiveja.

Genovaitė Paulikaitė


Reklama