NAUJIENOS

Kultūros ministras Paryžiuje: kultūra yra kiekvienos visuomenės pagrindas

Kategorija:

Miestas:

Lapkričio 19 d. Paryžiuje vyko UNESCO valstybių narių kultūros ministrų forumas, kuriame diskutuota apie kultūros vietą siekiant darnaus vystymosi tikslų, kultūrą ir kultūros paveldą kaip varomąją pokyčių jėgą.

Vienoje šio forumo diskusijų „Investing in culture and creativity for sustainable development and employment“ dalyvavęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas pabrėžė, kad kultūra yra kiekvienos visuomenės pagrindas, suteikiantis mūsų veiksmams prasmę.

„Kultūra pati savaime yra horizontali: ji gali padėti užmegzti dialogą, pateikti kūrybišką sprendimą, įgalinti kūrybiškumą, kurti darbo vietas, paskatinti darnesnį gyvenimo būdą. Kultūra gali turėti įtakos tam, kokius sprendimus priimame, ji yra darnaus vystymosi varomoji jėga, tarsi tarpininkas tarp aplinkosauginių, socialinių ir ekonominių tikslų“, – diskusijoje kalbėjo ministras M. Kvietkauskas. Jo teigimu, svarbu kultūros vaidmenį įtvirtinti ne tik politiniu lygmeniu, bet ir šią politiką įgyvendinančiose strategijose ir planuose.

Šis kultūros ministrų forumas buvo UNESCO generalinės konferencijos 40-osios sesijos dalis. Forume dalyvavo daugiau kaip 140 kultūros ministrų ir kitų aukštų pareigūnų. UNESCO generalinė konferencija yra aukščiausias šios organizacijos valdymo organas, kurį sudaro 193 valstybių narių atstovai.

Kultūros ministras Paryžiuje lankėsi Pompidou centre, kur aptarė bendradarbiavimo galimybes su šios institucijos vadovybe.

Lapkričio 20 d. M. Kvietkauskas Paryžiuje taip pat dalyvaus trišaliame Baltijos šalių kultūros ministrų susitikime. Jame aptars Baltijos asamblėjos literatūros premijos laureatų kūrinių leidybą, kitų metų konferenciją Vilniuje, skirtą Dainų švenčių tradicijai. Bus kalbama apie kitas aktyviai besiplėtojančio trišalio bendradarbiavimo iniciatyvas.

Artėjant Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams, per numatomą vizitą Paryžiaus Judaizmo dailės ir istorijos muziejuje bus pasidalinta idėjomis dėl bendrų planuojamų renginių.


Lietuvos Respublikos kultūros ministerija


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama