Kultūra atsinaujina: naujos kultūros formos
  NAUJIENOS

Kultūra atsinaujina: naujos kultūros formos

Kategorija:

Miestas:
SVARBI INFORMACIJA! Dėl pasikeitusių aplinkybių renginio „Poviliukas Slam & Beatbox Battle“ vieta keičiasi. Renginys vyks Zubovų rūmų kiemelyje (Aušros al. 50).

1931 m. Sukilėlių kalnelyje buvo pastatytas paminklas Nepriklausomybei (aut. architektas Karlis Reisonas), tačiau dažnas, ypač jaunas, šiaulietis šios vietos nebesieja su istorinės atminties saugojimu. Sukilėlių kalnelyje nevyksta nei šventiniai minėjimai, nei koncertai ar kiti renginiai, kurie surinktų mus į šią svarbią vietą ir primintų laisvės kovotojų tvirtybę.
Renginių organizatoriai veikloms įgyvendinti mieliau renkasi didesnes ir struktūriškai patogesnes erdves ir tai yra suprantama – orientuojamasi į masiškumą.

Šiais metais minime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, tačiau Sukilėlių kalnelis kone simptomiškai vėl lieka pamirštas, ir kažin ar galime dėl to kaltinti siautusią pandemiją. Paskutinis rimtas minėjimas šioje vietoje vyko 1988 m., kai po restauracijos buvo atidengtas ir pašventintas Nepriklausomybės paminklas.

Nuo to laiko prabėgo daugiau nei 30 metų, tačiau Sukilėlių kalnelis taip ir neprigijo (o gal nebuvo auginamas?) istorinėje šiauliečių sąmonėje. Visos valstybinės Nepriklausomybės šventės ir minėjimai vyksta centrinėje miesto aikštėje, skverelyje prie savivaldybės ar kitose funkcinėse vietose. O pamatinis Laisvės ir Nepriklausomybės simbolis lieka užmarštyje.

Atsižvelgdama į šį kontekstą, „Šiaulių dienų“ metu Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kvies šiauliečius, ypač jaunimą, minėti Lietuvos Nepriklausomybės 30-metį. Rugsėjo 11 d. 18.00–24.00 val. vyks festivalis „Poviliukas Slam&Beatbox Battle“, kurio metu susidursime su dviem Nepriklausomoje Lietuvoje išpopuliarėjusiomis subkultūromis – slemu ir beatbox’u

Renginys yra dalis ŠAVB vykdomo Povilo Višinskio 135-osioms metinėms skirto projekto „Poviliuko slemas 2020“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

„Biblioteka siekia tapti tiltu, jungiančiu tradiciją ir modernumą, laiko patikrintus dalykus ir drąsias iniciatyvas. Šis festivalis – akivaizdus tokių jungčių pavyzdys. Tokiu renginiu, viena vertus, atliekame svarbią tradicinę savo funkciją – skatiname skaityti. Kita vertus, tiek patys skaitomi tekstai, tiek jų pateikimo forma yra gana netradicinė, bet susilaukianti vis didesnio gerbėjų rato, – sako Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktorius prof. Bronius Maskuliūnas.

Kadangi nuo pat slemo pradžios mieste (2018 m.) buvo aišku, kad renginio vieta organizatoriams ir bendraminčiams svarbi, šiais metais taip pat buvo ieškoma aktualios, bet kiek miestiečiams primirštos vietos. „Švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį svarbia vieta mums tapo Sukilėlių kalnelis, simbolizuojantis laisvės idėją, o dabar čia susidurs nepriklausomos ir laisvos slemo ir beatbox’o kultūros. Beatbox’o varžytuvės Šiaulių mieste vyks pirmą kartą, tad istorinėje vietoje, galima sakyti, kursime dar vieną istoriją“, – teigia Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kultūrinių renginių organizatorė Roberta Stonkutė.

R. Stonkutės inf.

Reklama