NAUJIENOS

Kretingos rajono savivaldybės delegacija lankėsi Vokietijoje

Kategorija:

Miestas:
Kretingos rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama mero Juozo Mažeikos, pirmą kartą darbo vizitu lankėsi Vokietijos Blankenfelde-Mahlow savivaldybėje.
Vizitas prasidėjo Blankenfelde-Mahlow miesto savivaldybėje, kur kretingiškių delegacija susitiko su Blankenfelde-Mahlow miesto savivaldybės vadovais: meru OrtwinBaier, jo pavaduotoja MarionDzikowski, Savivaldybės administracijos ir evangelikų parapijos atstovais.
Kretingos rajono savivaldybės meras J. Mažeika kartu su kitais delegacijos nariais – Savivaldybės administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku, Savivaldybės tarybos sekretore Sigita Riepšaite, Kartenos seniūnijos seniūne, Kretingos miesto vietos veiklos grupės valdybos nare Gintare Padvaiskiene ir Kretingos evangelikų liuteronų parapijos atstove, Kretingos meno mokyklos mokytoja Rūta Šulskiene, – buvo pakviesti apžiūrėti naujai pastatytą Jaunimo centrą, svečiavosi buvusių kareivinių teritorijoje įrengtame Sporto centre, lankėsi Meno mokykloje, Dienos veiklos centre, Senjorų namuose.
„Veikla šiuose centruose, skirtingai nei mūsų šalyje, plėtojama laikantis principo „iš apačios į viršų“, t. y. ne Savivaldybės, o pačių centrų lankytojų iniciatyva. Savivaldybė dažniausiai rūpinasi šių objektų infrastruktūra ir padeda įgyvendinti bendruomenių rengiamus projektus“, – pasakojo J. Mažeika.
Vizito metu delegacijos nariai susipažino ir su vieno iš dviejų Blankenfelde-Mahlow savivaldybėje veikiančių pabėgėlių paskirstymo centrų teikiamomis paslaugomis. „Centre, kuriame lankėmės, gyvena 350 nuo karo bėgančių žmonių iš įvairių šalių – Sirijos, Irako, Afganistano ir Čečėnijos. Kiekvienas iš jų gauna 300 eurų mėnesinę pašalpą ir centre paprastai gyvena tol, kol išnagrinėjami jų prašymai dėl prieglobsčio. Gavę teigiamą atsakymą dėl prieglobsčio suteikimo, pabėgėliai skatinami integruotis į vietos bendruomenes, susirasti darbą (nors norinčių dirbti paprastai nėra), siūloma persikelti gyventi į kitus Vokietijos ar Europos Sąjungos miestus. Savo gyvenamąją aplinką jie taip pat tvarko nenoriai“, – įspūdžiais dalijosi J. Mažeika.
Padėkojęs Blankenfelde-Mahlow miesto vadovui O. Baier už šiltą priėmimą, draugiškų santykių plėtrą ir galimybę susipažinti su šiuo Vokietijos miestu bei Savivaldybės veikla, J. Mažeika pakvietė O. Baier 2017 metais apsilankyti Kretingos miesto ir jo globėjo šv. Antano atlaidų šventėje.
Draugiški santykiai tarp Vokietijos Blankenfelde-Mahlow ir Kretingos miestų užsimezgė jau prieš du dešimtmečius, kai Kretingos evangelikų liuteronų draugija „Sandora“ ėmė bendradarbiauti su Vokietijos evangeliškosiomis parapijomis, meno mokyklomis, darželiais, socialinėmis įstaigomis. Gražius santykius vainikavo 2015 m. liepos mėnesio 10 dieną pasirašyta tarptautinio bendradarbiavimo sutartis, kuria Kretingos ir Blankenfelde-Mahlow savivaldybės įsipareigojo stiprinti bendradarbiavimą kultūros, švietimo, sporto, savivaldos lygmens politikos ir kitose srityse, ypatingą dėmesį skiriant jaunimo susitikimams, abipusio bendradarbiavimo ir gerosios patirties mainams. Tąkart pirmą kartą į Kretingą buvo atvykusi vokiečių delegacija, vadovaujama Blankenfelde-Mahlow savivaldybės mero pavaduotojos M. Dzikowski.

Gintarė Benaitytė 
 

Reklama