NAUJIENOS

Krašto apsaugos diena: diskusijos pilietinėmis temomis ir pažintys su Lietuvos kariuomenės padaliniais

Kategorija:

Miestas:
Spalio 8 dieną  daugiau nei 50 vyresniųjų klasių mokinių apsilankė Lietuvos kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose, kur išgirdo, kokias užduotis tenka vykdyti jūrų pajėgų kariams, išmėgino jūreivių naudojamą ekipuotę, plaukiojo patruliniu laivu, vykdė  kt. specialistų jiems parengtas užduotis. Taip startavo kasmet organizuojama Krašto apsaugos dienos renginių savaitė. 
 
Spalio mėnesio pradžioje aukštesniųjų klasių mokiniai ir jų mokytojai pakviečiami apsilankyti Lietuvos kariuomenės padaliniuose. Šiais metais - 10-tyje jų moksleiviai turės galimybę iš arčiau susipažinti su šalies gynybos pagrindais, kario profesija, galimybėmis atlikti pilietinę pareigą ginti valstybę. Mokiniai taip pat galės klausytis pranešimų ir bus kviečiami diskutuoti pilietiškumo temomis. Renginiuose  dalyvaus  beveik 1,5 tūkst. moksleivių iš visos Lietuvos.
 
Krašto apsaugos dienos renginius lydės interaktyvių laidų ir pokalbių šalies saugumo ir gynybos temomis ciklas, kuriuos Krašto apsaugos ministerija organizuoja kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Laisvės TV komanda: Youtuberis Mantas Bartuševičius griaus šauktinių mitus, jaunimo atstovai mėgins atpažinti netikras naujienas, o žurnalistė Rita Miliūtė domėsis išskirtine kinologų specialybe Lietuvos kariuomenėje. Laidas bus galima žiūrėti Laisvės TV Youtube kanale ir Krašto apsaugos ministerijos socialinio tinklo „Facebook“  paskyroje. Pirmąją laidą bus galima stebėti jau spalio 9 dienos vakarą.
 
Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo surengta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Karaliaus Mindaugo husarų batalionas).  Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu, kuriuo siekiama sudaryti galimybę moksleiviams susipažinti su Lietuvos kariuomene, skatinti stipresnį bendradarbiavimą formuojant pilietiškai atsakingą, Lietuvą ginti pasirengusį pilietį.  
 
Krašto apsaugos dienos renginiai vyksta šiuose Lietuvos kariuomenės padaliniuose:
Spalio 8 d. – Karinės jūrų pajėgos, Klaipėda
Spalio 9 d. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas, Tauragė
Spalio 9 d. – Karaliaus Mindaugo husarų batalionas, Panevėžys
Spalio 10 d. – Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla, Kaunas
Spalio 10 d. – Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centras, Pabradė
Spalio 10 d. – Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Kaunas
Spalio 10 d. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas, Klaipėda
Spalio 10 d. – Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, Šilalė
Spalio 11 d. – Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas, Alytus
Spalio 11 d. – Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, Rukla
 
 
Nuotraukų autorius vyr. srž. Audrius Vitkauskas

Visuomenės informavimo skyrius
Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas

KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...

Reklama