NAUJIENOS

Kraštiečio Pijaus Brazausko kalendorių kolekcija – Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Laimingi žmonės gimsta penktadieniais, o gimę pirmadieniais – visiškos priešingybės: arba dideli tinginiai, arba darbštuoliai, antradieniais – gabūs, ir ypač muzikai, trečiadienis ir ketvirtadienis yra iškalbingų ir gero būdo žmonių diena. Kolekcininkas Pijus Brazauskas sako, kad  kalendoriuose galima rasti ne tik daug liaudies išminties, bet ir  kitokių įdomių dalykų.
Susirinkusius į kalendorių parodos atidarymą Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje kolekcininkas nustebino ne tik eksponuojamų kalendorių gausa, įvairove, bet ir intriguojančia informacija apie juos.Pasirodo, jog visi keliamieji metai dalijasi iš 4, tačiau keliamieji nėra tie, kurie dalijasi iš 100, pavyzdžiui 1700, 1800, 1900, išskyrus atvejus, kai metai dalijasi iš 400. Kalendorius turi tendenciją praėjus tam tikram laikui kartotis – keliamieji metai būtinai kartojasi kas 28 metai, kiti – tai kas 6, tai kas 11 metų.
        Kraštietis Pijus Brazauskas ne tik kolekcionuoja, bet ir mielai dovanoja paties išleistus kalendorius savo šeimos nariams, artimiesiems, draugams. Vieną egzempliorių būtinai pasilieka sau.
Su Pijaus Brazausko kalendorių kolekcija galima susipažinti Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje darbo dienomisiki birželio 1 d.nuo 10.00 iki 18.00 val.
 
Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
 


 

Pusiaužiemio žygis

Užsienio turistus domina Lietuvos gamta

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

Ne dankinde, sed kisindeReklama