NAUJIENOS

Kovo 25 dieną 20:30 val. Lietuva kartu su visu pasauliu valandai išjungs šviesas minėdami Žemės valandą

Kategorija:

Miestas:
Kovo 25 dieną nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos „Žemės valanda“. Ši sąmoningumo ir dėmesio aplinkos apsaugai akcija skirta atsigręžti į klimato kaitos keliamas grėsmes mūsų planetai. Prie šios akcijos, kurią Lietuvoje koordinuoja Susivienijimas Žali.LT, jungiasi ir skirtingi Lietuvos regionai. Įvairiose šalies vietose vyks „Žemės valandos“ minėjimo renginiai, taip pat valandai bus užgesintas įvairių gatvių, aikščių, pastatų apšvietimas. O renginius surengusios bendruomenės ar tiesiog bičiulių būrys, pasidalinę nuotraukomis su akcijos koordinatoriais, gali tikėtis laimėti prizus. Renginių, iniciatyvų nuotraukas ir trumpą aprašymą galima siųsti elektroniniu paštu zemesvalanda@gmail.com. Organizatoriai labai laukia nuotraukų ir iškart po akcijos, kad galėtų jomis dalintis su tarptautiniu akcijos koordinavimo centru.
 
 
„Elektros energijos gamyba – tai vienas iš svarbiausių klimato kaitos veiksnių. Jį reikėtų spręsti ne valandą, ne dieną, o ištisus metus. Tačiau šiandien svarbiausia suklusti, pabusti ir susijungti tiems, kam planetos ateitis – ne vis vien. Kartu rasime tikrus sprendimus”, sako viena iš Žali.lt savanorių, prisidedančių prie Žemės valandos iniciatyvos – Eglė Abugelytė-Lukšienė. Ji pabrėžia, kad prie akcijos prisijungiančios daugiau nei 50 Lietuvos savivaldybių – tai svarbus rodiklis, jog didelei daliai šalies klimato kaitos problema tapo suprantama ir reikšminga.
 
Norite prisidėti prie aplinkos apsaugos kasdien? Žemės valanda pataria pradėti nuo šių trijų paprastų taisyklių:
  1. Mažinti vartojimą. Pavyzdžiui: einate į parduotuvę? Pasiimkite su savimi medžiaginį arba jau turimą plastikinį maišelį. Nebetelpate į beveik naujus džinsus? Pasiūlykite juos draugui, paaukokite labdarai, o ir patys nevenkite naudotis daiktų dalijimosi grupėmis, taisyti drabužius, baldus ir kita.
  2. Taupykite energiją. Patikėkite, darbas labai mažas, o poveikis aplinkai sudėjus mus visus drauge - didžiulis. Pavyzdžiui: jeigu nenaudojate elektros energiją vartojančių prietaisų, išjunkitejuos. Naudokite aukštą energijos taupumo koeficientą turinčius buitinius prietaisus.
  3. Atliekas tvarkykite protingai. Šiandien rūšiuoti sąlygos yra nepalyginti geresnės nei prieš dešimtmetį. Tereikia norėti ir netingėti!
 
Tiesa, organizatoriai mini ir „sudėtingesnį“ kelią– jungtis prie žaliųjų organizacijų ar jų veiklų. Judėjimas Žali.lt kviečia domėtis, dalyvauti ir kitose savo iniciatyvose – miesto daržų vystyme, miškų ir žaliųjų erdvių apsaugoje, įvairiuose ekologinės edukacijos projektuose.
 
Daugiau informacijos:
www.zali.lt
www.zemesvalanda.lt

 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama