NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Kovo 12–31 d. koncertai

Kategorija:

Miestas:
KONCERTAI  VILNIUJE
 
Kovo 16 d., šeštadienį, 19 val. koncertų salėje „Compensa“
Orkestro muzikos koncertas „XXI a. metų laikai“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
NIKO (NAUJŲ IDĖJŲ KAMERINIS ORKESTRAS)
Solistas ROMAN KIM (smuikas)
Dirigentas GEDIMINAS GELGOTAS
Programa: ARVO PÄRT – „Gulbės giesmė“; GEDIMINAS GELGOTAS – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1; ANTONIO VIVALDI–MAX RICHTER – „Keturi metų laikai“
Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru muzikuoja kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto 2006 m. įkurtas ansamblis NIKO (Naujų idėjų kamerinis orkestras). Tai – stygininkų kolektyvas, kuriame muzikantai į savo pasirodymus integruoja choreografiją, vaidybą, taip sukurdami unikalią atlikimo koncepciją, kurią galima pavadinti „vizualizuota muzika“. Antai 2011 m. „Hessische Allgemeine“ kritikas W. Fritschas rašė: „Jų muzikavimas savo konceptualumu primena Apple modelį kompiuterijos pasaulyje: emocijas stipriai veikiančia programa, jautriu ir įtaigiu ryšiu su vartotojais, t. y. publika, dizainu, t. y. prabangiu muzikantų aprangos stiliumi. Kitaip tariant, stygininkai iš Lietuvos ir jų vadovas G. Gelgotas tiesiog pavergė klausytojus, atėjusius į baigiamąjį tarptautinio minimalistinės muzikos festivalio koncertą Kaselyje.“ Amerikiečių minimalizmo žvaigždė Terry Riley’s taip pat yra išreiškęs susižavėjimą NIKO ir G. Gelgoto muzika: „Tai, ką jūs darote, – iš tiesų efektinga. Man patinka, kai atlikėjai groja atmintinai. Man patinka jūsų muzikantų jautrus vibrato ir dėmesys garso grynumui. Žaviuosi, kad jums tai svarbu, kad esate išalkę muzikos, kuri skleidžia taiką.“
Lietuvos atlikėjai scenoje pasirodo su Kazachstane gimusiu totorių, baltarusių ir korėjiečių kilmės smuikininku Romanu Kimu, šiuo metu reziduojančiu Vokietijoje. Šiam smuikininkui iki šiol didelę įtakų daro legendinio roko gitaristo Jimi Hendrixo menas, be to, R. Kimas rašo muziką, atlieka klasikinių kūrinių transkripcijas.

Šio vakaro programoje – šiuolaikinės Arvo Pärto ir Gedimino Gelgoto kompozicijos bei šiuolaikiškai Maxo Richterio interpretuojami baroko maestro Antonio Vivaldi „Keturi metų laikai“.
Bilietai – 15, 20, 30, 50 Eur
 
Kovo 17 d., sekmadienį, 12 val. Valdovų rūmų Renginių salėje
Koncertas visai šeimai „Menų pakylėti“
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojami jaunieji atlikėjai:
AGNĖ GEČAITĖ (smuikas), LIEPA JURGUTAVIČIŪTĖ (smuikas), MANTAS LEONARDO LIZZI (akordeonas), RŪTA KARVELYTĖ (baleto šokėja), ROKAS MAKŠTUTIS (klarnetas), SIMONAS POŠKA (fortepijonas), NORA STRAUKAITĖ (baleto šokėja), JONAS VOZBUTAS (akordeonas), UGNĖ LIEPA ŽUKLYTĖ (smuikas)
Dalyvauja dailininkė JŪRATĖ STAUSKAITĖ
Koncertą veda muzikologė LINA NAVICKAITĖ-MARTINELLI
Programoje – Pablo de Sarasate, Henryk Wieniawski, Manuel de Falla, Johann Nepomuk Hummel, Gorka Hermosa, Astor Piazzolla, Piotr Čaikovskij, Johann Sebastian Bach, Sergej Prokofjev
Šiame koncerte visai šeimai ant scenos išvysime trijų mūzų (muzikos, šokio ir dailės) globojamus talentus. Su vienu žymiausių Lietuvos kolektyvų, Lietuvos nacionalinės ir Baltijos asamblėjos premijų laureatu Vilniaus styginių kvartetu muzikuos jau daug vilčių pateisinę jaunieji atlikėjai, įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Visus koncerto solistus globoja Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas.
Renginio metu ne tik skambės muzika, bet ir vyks gyvas dailininkės Jūratės Stauskaitės kūrybos seansas. Ji yra Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos įkūrėja ir vadovė, aktyvi parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvė.
Bilietai – 4, 6, 8 Eur
 
Kovo 17 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Muzikinis domino“
DOMINO DUO:
RŪTA LIPINAITYTĖ (smuikas)
INDRĖ BAIKŠTYTĖ (fortepijonas)

Dalyvauja: LAURYNAS LAPĖ (trimitas), ANDRIUS REKAŠIUS (perkusija)
Programa: JONAS JURKŪNAS – Superposition smuikui ir fortepijonui (premjera, dedikuotas „Domino duo“); ERIC EWAZEN – Trio trimitui, smuikui ir fortepijonui; JURGIS JUOZAPAITIS – „Senamiesčio eskizai“ smuikui ir fortepijonui (premjera, dedikuotas „Domino duo“); ANATOLIJUS ŠENDEROVAS – Sonata smuikui ir fortepijonui; MARIUS SALYNAS – Synapsis smuikui, fortepijonui ir perkusijai (premjera, dedikuotas „Domino duo“)
Pianistė Indrė Baikštytė ir smuikininkė Rūta Lipinaitytė neabejotinai laikomos ryškiausiomis savo kartos atlikėjomis. Jų dalyvavimas įvairiuose kameriniuose ansambliuose neretai tampa aukštos kokybės ženklu. Jau daugiau nei dvidešimt metų jos koncertuoja ir kartu, ansamblyje „Domino duo“. Pasak atlikėjų, lotynišką žodį domina, reiškiantį „šeimininkė“, jos pasirinko todėl, kad muzikės scenoje jaučiasi kaip namuose. Juodos ir baltos spalvos kontrastas nusako ansamblio „Domino duo“ pavadinimo esmę, pabrėždamas tiek smuikininkės ir pianistės įvaizdžių skirtumus, tiek atliekamos muzikos įvairovę. Kaip savaitraštyje „7 meno dienos“ rašė muzikologė Rasa Murauskaitė, „manau, nedaug atlikėjų Lietuvoje gali drąsiai pasakyti, kad geriausiai jaučiasi atlikdami šiuolaikinius kūrinius. Smagu, kad šis duetas gali ne tik įtaigiai ir intelektualiai pristatyti XX ir XXI a. muziką, bet ir nuolat pasistengia publiką supažindinti su plačia ir įdomia jos panorama.“ Šiame koncerte dviese bei talkinant kolegoms atlikėjos pateikia visą paletę sau artimos dabarties kompozitorių muzikos ir naujausius joms dedikuotus opusus.
Apie duetui skirtą ir pirmą kartą atliekamą kūrinį „Senamiesčio eskizai“ kompozitorius Jurgis Juozapaitis sako: „Mane visada žavėjo Vilniaus senamiestis, pastatų harmonija ir grožis, senųjų statytojų meistriškumo paslaptys. Sakoma, kad architektūra yra sustingusi muzika. Jos garsais bandau išjudinti šį sustingimą, atspindėti ir pažvelgti į senųjų meistrų kūrybą, pasitelkdamas šį meistrišką smuiko ir fortepijono duetą.“ Naujausias Mariaus Salyno opusas „Synapsis“ sukomponuotas iš ekspresyvių garsų vaizdinių, balansuojančių tarp kontrastingų aštrių sąskambių ir repetityvinių meditacijų. Ritminį pulsą pabrėžia perkusijos partija, specialiai adaptuota kūrinio premjerai Vilniuje. Jonas Jurkūnas kompozicijoje „Superposition“ pasitelkia kvantinės fizikos kategorijas, čia superpozicija – tai reiškinys, kai elementarioji dalelė turi dvi reikšmes vienu metu. Autorius sako: „Šiame kūrinyje bandžiau lygiagrečiai jungti abiejų instrumentų funkcijas – vienu metu kiekvienas ir soluoja, ir akomponuoja. Muzikinė medžiaga irgi yra superpozicijoje – atskiros dalys yra ir tema, ir plėtojimas. Pats kūrinys taip pat tarsi dvejopas: vienu metu ir atspindys, ir veidrodis.“
Bilietai – 5, 7 Eur
 
Kovo 24 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Orkestro muzikos koncertas „Klaipėdos kamerinis orkestras ir Vilhelmas Čepinskis“
KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir solistas MINDAUGAS BAČKUS
Solistas VILHELMAS ČEPINSKIS (smuikas)
Programa:
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY – Simfonija styginiams Nr. 10 h-moll
ENRI LOLASHVILI – „Nostalgie“ styginių orkestrui
OSVALDO GOLIJOV – „Last Round“
ASTOR PIAZZOLLA – „Metų laikai“ smuikui ir orkestrui (V. Čepinskio aranžuotė)
WOLF EBANN–VILHELMAS ČEPINSKIS – „Fantazija“ smuikui, violončelei ir orkestrui
Šio sekmadienio popietę koncertuoja Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO), vienas jauniausių ir dinamiškiausių profesionalių tokio pobūdžio kolektyvų Lietuvoje. KKO jau tapo patraukliu kūrybos partneriu, rengiančiu ambicingas programas su tarptautinį pripažinimą pelniusiais dirigentais ir solistais: Mūza Rubackyte, Andriumi Žlabiu, David Geringu, Modestu Pitrėnu, Robertu Šerveniku, Andresu Mustonenu, Petru Geniušu, Luku Geniušu, Pauliumi Badura-Skoda, Alexanderiu Paley’umi, Kasparu Zehnderiu ir kitais.
Orkestro meno vadovas – žinomas Lietuvos violončelininkas Mindaugas Bačkus. Šiuolaikinė ir senoji muzika jau seniai tapo svarbiais jo veiklos leitmotyvais: ekspresyvia interpretacine maniera pasižymintis violončelininkas dažnai koncertuoja šiuolaikinės muzikos festivaliuose, atlieka naujus opusus, kartais juos inspiruoja.
Šiame koncerte su Klaipėdos kameriniu orkestru pasirodo vienas ryškiausių Lietuvos smuikininkų Vilhelmas Čepinskis. Smuikininkas studijavo Niujorko Juilliardo muzikos mokykloje; yra penkių konkursų laureatas. V. Čepinskis koncertavo daugiau kaip 40-yje šalių, tarp kitų salių – „Carnegie Hall“ ir „Tilles Center“ Niujorke, „Concertgebouw“ Amsterdame.
Bilietai – 7, 10 Eur

 
Kovo 30 d., šeštadienį, 19 val. koncertų salėje „Compensa“
Orkestro muzikos koncertas „Meilė nugali viską“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistė MAYUMI KANAGAWA (smuikas)
Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS
Programa:
PIOTR ČAIKOVSKIJ – „Romeo ir Džuljeta“, uvertiūra fantazija pagal Williamą Shakespeare’ą
SERGEJ PROKOFJEV – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1 D-dur, op. 19
NIKOLAJ RIMSKIJ-KORSAKOV – Simfoninė siuita „Šecherazada“, op. 35
Teigiama, kad Vergilijaus 10-ojoje eklogėje užrašyta garsioji sentencija „omnia vincit amor“ („meilė nugali viską“). Jo eklogės – tai poetinės realių ir gyvenimiškų situacijų miniatiūros, pastoraliniai, idealizuotos meilės vaizdiniai. Meilė – tarsi amžina kūrybos versmė, įkvėpusi ne vieną poetą, ne vieną kompozitorių imtis plunksnos ir savo mintis užrašyti žodžiais ar garsais. Tad neatsitiktinai šio vakaro programoje dvi rusų kompozitorių Piotro Čaikovskio ir Nikolajaus Rimskio-Korsakovo simfoninės kompozicijos byloja apie skirtingas meilės istorijas. Tarp šių kūrinių įsiterpia neoklasicizmu dvelkiantis Sergejaus Prokofjevo Pirmasis koncertas smuikui, kuris itin ryškiai atskleidė Prokofjevo talento ypatybę – tyrą, santūrų ir dvasingą lyriškumą, nors šalia jo daug dėmesio skiriama ir groteskui. Smuiku solo šįvakar griežia japonų smuikininkė Mayumi Kanagawa, kurios prakalbintas smuikas neretai palyginamas su sodriu, šiltu ir nuoširdžiu alto tembru. Ši atlikėja tapo Vilniuje 2013 m. vykusio J. Heifetzo smuikininkų konkurso nugalėtoja, 2016 m. Princesės Astrid konkurse Trondheime pelnė pirmąją, o 2018 m. prestižiniame Long-Thibaud Crespin konkurse Paryžiuje – antrąją premiją. Taigi nepaprastai įdomu vėl išgirsti šią smuikininkę Lietuvoje ir tapti jos sparčiai kylančios muzikinės karjeros liudininkais.
Bilietai – 15, 20, 30, 50 Eur
 
Kovo 31 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Romantinė popietė“
RAMUTĖ KALNĖNAITĖ (violončelė)
LEONIDAS DORFMANAS (fortepijonas, Vokietija)
Programa:
FRANZ SCHUBERT – Sonata „Arpeggione“ violončelei ir fortepijonui, D. 821
FRANZ SCHUBERT–FERENC LISZT – „Margarita prie ratelio“, „Malūnininkas ir upelis“

FRANZ SCHUBERT – Du ekspromtai iš Keturių ekspromtų, op. 90: Ges-dur, As-dur
CÉSAR FRANCK – Sonata violončelei ir fortepijonui A-dur
Šiame koncerte violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė ir pianistas Leonidas Dorfmanas atliks ankstyvųjų ir vėlyvųjų kompozitorių romantikų kūrinius.
Iškili violončelės pedagogė ir atlikėja R. Kalnėnaitė atlieka įvairių epochų ir stilių muziką – nuo Antoníno Dvořáko iki Astoro Piazzollos bei šiuolaikinių autorių kūrinių. Violončelininkė koncertavo įvairiose Europos šalyse, JAV, griežė solo su Lietuvos nacionaliniu, Latvijos, LNOBT simfoniniais, Lietuvos, Klaipėdos, Taškento konservatorijos kameriniais, M. K. Čiurlionio mokyklos styginių ir simfoniniu orkestrais. R. Kalnėnaitė pasirodo su iškiliais kamerinės muzikos atlikėjais, dalyvauja įvairiuose festivaliuose: Thomo Manno, „Alternatyva“, Kristupo vasaros, Prahos tarptautinis vasaros festivalis, „Olympus musicus“ ir kituose. Jos ilgametį pedagoginį darbą M. K. Čiurlionio menų mokykloje įprasmina gausus būrys ugdytinių – tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatų.
Vilniuje gimęs pianistas Leonidas Dorfmanas daugiau kaip 20 metų gyvena Vokietijoje, bet nuolatos grįžta į Lietuvą. M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis Vokietijoje ir Austrijoje toliau tobulino grojimą fortepijonu solo, kamerinės muzikos atlikimą ir dainų akompanavimą. L. Dorfmanas dalyvauja svarbiuose Vokietijos klasikinės muzikos renginiuose, kaip antai Bad Kisingeno „Kissinger Sommer“, Koblenco „Mendelssohn-Tage“, Šlėzvigo-Holšteino festivaliai. Jo rečitaliai vyko Frankfurto prie Maino „Alte Oper“, „Hamburger Musikhalle“ scenoje, festivalyje „Schloss Elmau“. Pianistas yra koncertavęs su Budapešto, Plovdivo, Minsko, Frankfurto simfoniniais, Sopoto, Kauno, Klaipėdos kameriniais orkestrais.
Bilietai – 5, 7 Eur
 
KONCERTAI  KITUOSE  MIESTUOSE
 
Kovo 14 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje
Koncertas visai šeimai „Menų pakylėti“
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojami jaunieji atlikėjai: AGNĖ GEČAITĖ (smuikas), LIEPA JURGUTAVIČIŪTĖ (smuikas), MANTAS LEONARDO LIZZI (akordeonas), ROKAS MAKŠTUTIS (klarnetas), SIMONAS POŠKA (fortepijonas), JONAS VOZBUTAS (akordeonas), UGNĖ LIEPA ŽUKLYTĖ (smuikas)
Dalyvauja dailininkė JŪRATĖ STAUSKAITĖ
Koncertą veda muzikologė LINA NAVICKAITĖ-MARTINELLI
Programoje – Pablo de Sarasate, Henryk Wieniawski, Manuel de Falla, Johann Nepomuk Hummel, Gorka Hermosa, Astor Piazzolla, Piotr Čaikovskij
Šiame koncerte visai šeimai ant scenos išvysime dviejų mūzų (muzikos ir dailės) globojamus talentus. Su vienu žymiausių Lietuvos kolektyvų, Lietuvos nacionalinės ir Baltijos asamblėjos premijų laureatu Vilniaus styginių kvartetu muzikuos jau daug vilčių pateisinę jaunieji atlikėjai, įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Visus koncerto solistus globoja Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“.
Renginio metu ne tik skambės muzika, bet ir vyks gyvas dailininkės Jūratės Stauskaitės kūrybos seansas. Ji yra Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos įkūrėja ir vadovė, aktyvi parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvė.
 
Kovo 23 d., šeštadienį, 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje

Orkestro muzikos koncertas „Rimties valanda“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistės:
MARI SAMUELSEN (smuikas)
DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS (meno vadovas ir dirigentas Petras Bingelis)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Programa: LUDWIG VAN BEETHOVEN – Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur, op. 61; LAURYNAS VAKARIS LOPAS – „Stacijos“; FRANCIS POULENC – „Stabat mater“ sopranui, chorui ir orkestrui, FP 148
Šio simfoninės muzikos koncerto programos ašis – susikaupimo ir rimties tema, kuri neretai kompozitoriams yra ir įkvėpimo šaltinis, ir nusiraminimo garsų mene ieškojimas. Prancūzų kompozitorius Francisas Poulencas, „Šešeto“ kompozitorių kūrybinės grupuotės narys, kūrė įvairiausių žanrų muziką: nuo monooperos, baleto muzikos iki vokalinės miniatiūros, o suvokdamas meną kaip pramogą, nevengė burleskos, grotesko, pastišo, subtilaus humoro, net švelnios pašaipos nuotaikų. Tačiau apie 1935 m. kompozitoriaus kūryboje įvyko permainų, jis labiau atsidėjo bažnytinei muzikai ir romanso žanrui, o 1950-aisiais parašė „Stabat mater“ kaip atsaką į savo bičiulio dailininko Christiano Bérard’o netektį.
Muzikinių apmąstymų kupina ir simfoninė lietuvių kompozitoriaus Lauryno Vakario Lopo kompozicija „Stacijos“, kurioje nuolatos girdėti keturių garsų motyvas, keliantis asociacijų su BACH tema. Koncerte skambės nauja simfoninio opuso versija, įtraukianti ir solistę (Dovilė Kazonaitė) bei chorą (Kauno valstybinis choras).
Greta šių kompozicijų – bene kiekvieno smuikininko repertuare etapine tapusi Ludwigo van Beethoveno partitūra. Tai jo Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur. Su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru šįvakar solo griežia norvegų smuikininkė Mari Samuelsen, savo pasirodymuose nevengianti ir populiarios muzikos. Jos 2017-ųjų kompaktinė plokštelė „Nordic Noir“ žaibiškai pakilo į norvegų popmuzikos singlų antrąją vietą. Smuikininkė griežia įspūdinguoju „Edinburgo hercogu“ – taip vadinamas Stradivari 1724 m. sumeistrautas smuikas.
 
Kovo 26 d., antradienį, 14 val. Alytaus r. meno ir sporto mokykloje Dauguose
Koncertas visai šeimai „Metų laikai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Programoje dalyvauja Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Dauguose dailės skyriaus moksleiviai ir mokytoja dailininkė Ingrida Vaitkienė.
Koncertą veda SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ
Programoje – Joseph Haydn, Edvard Grieg, Béla Bartók, Wolfgang Amadeus Mozart, Aleksandr Glazunov, Antonio Vivaldi, Piotr Čaikovskij, Maurice Ravel, Antonín Dvořák
Tai edukacinis koncertas įvairaus amžiaus klausytojams. Čiurlionio kvarteto nariai pažers nemažai paslapčių apie styginius instrumentus, grojimo jais būdus, įdomiai ir išradingai supažindins su muzikos išraiškos priemonėmis (juk neprošal sužinoti, kas yra melodija, ritmas, metras, tempas, dinamika, tembras, dermė, harmonija?), taip pat išaiškins, kas tas styginių kvartetas.
Meno kūriniai, skirti visiems metų laikams, – pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai, – buvo kuriami visomis epochomis. Metų laikų pasikeitimus norėjo įamžinti rašytojai, dailininkai ir, aišku, kompozitoriai: jų kūrinių fragmentus girdėsime šiame koncerte.

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Kovo 27 d., trečiadienį, 15 val. Vilkaviškio muzikos mokyklos (II korpuso) Choreografijos salėje (Nepriklausomybės g. 56)
Edukacinė programa „Pašokime su klasikine muzika“ iš ciklo „Muzikos enciklopedija gyvai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Solistė DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)
Programoje – Joseph Haydn, Franz Schubert, George Bizet, Piotr Čaikovskij, Giacomo Puccini, Charles Gounod, Léo Delibes, Zygmunt Noskowski
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Kovo 30 d., šeštadienį, 17 val. Gelgaudiškio dvare
Kamerinės muzikos koncertas
ČIURLIONIO KVARTETAS
Programa „Šokiai“: Wolfgang Amadeus Mozart, Luigi Boccherini, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Zita Bružaitė, Algirdas Klova ir kt.
Bilietai – 5 Eur
 
Kovo 31 d., sekmadienį, 15 val. Trakų pilies Didžiojoje menėje
„Prancūzų muzikos šedevrai“
Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“
Duetas H2F: AISTĖ BALIUNYTĖ (arfa), VYTENIS GURSTIS (fleita)
Programa:

 MARIN MARAIS – Variacijos ispanų liaudies melodijomis „La Folia“ tema; PHILIPPE GAUBERT – „Fantazija“; BERNARD ANDRÈS – „Narthex“; JULES MOUQUET – „Pano fleita“, op. 15; MAURICE RAVEL – „Pjesė habaneros forma“; CLAUDE DEBUSSY – Preliudas „Fauno popietė“, L. 86; FRANÇOIS BORNE – Fantazija G. Bizet „Karmen“ temomis
Arfos ir fleitos duetas – tai itin retai koncertų salėse girdimos sudėties kamerinis ansamblis. Lietuvoje tokį duetą yra subūrę arfininkė Aistė Baliunytė ir fleitininkas Vytenis Gurstis. A. Baliunytė groja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestre, magistro studijas baigė Nacionalinėje Paryžiaus konservatorijoje, o V. Gurstis šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantas, studijas taip pat baigęs Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje. Pasivadinę duetu „H2F“ (Harp2Flute) atlikėjai savo pasirodymuose klausytojams pristato įvairiapusę programą nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Nemažai kūrinių originaliai būna parašyti ne šiam duetui, tad neretai patys atlikėjai imasi iniciatyvos parengti aranžuotes. Šią popietę Trakų pilies menėje skamba prancūzų muzikos lobynas nuo nuotaikingų M. Marais variacijų ispanų liaudies tema ar arfininkės A. Baliunytės specialiai šiai sudėčiai aranžuotos Ph. Gaubert’o Fantazijos iki impresionistinių sąskambių kupinos C. Debussy „Fauno popietės“ ar kompozitoriaus-arfininko B. Andrèso opuso „Narthex“, kuriame autorius pritaiko galybę nestandartinių abiejų instrumentų atlikimo technikų.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama