NAUJIENOS

Kovo 11-ąją kviečia pasitikti gražinant Buteikių piliakalnį

Kategorija:

Miestas:
2017-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimui paskelbus Piliakalnių metais, Anykščių rajono savivaldybės administracija kartu su Nevėžos kaimų bendruomene kviečia įprasminti šią datą ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną siūlo paminėti netradiciškai – drauge sutvarkyti Kurklių seniūnijoje stūksantį Buteikių piliakalnį ir senąją gyvenvietę.
„Piliakalniai yra ne tik baltų kultūros ir ankstyvosios Lietuvos valstybės simbolis, tai – mūsų valstybingumo liudijimas ir įkvėpimo šaltinis. Daugiau nei pusė Anykščių rajone esančių piliakalnių yra sutvarkyti, pritaikyti turistų poreikiams ir gausiai lankomi, kita dalis piliakalnių – dar laukia lankytojų, o ir tvarkymo darbų: nevertingų šakų, krūmokšnių iškirtimo. Ne išimtis yra ir Buteikių piliakalnis“, –apie idėją sutvarkyti piliakalnį sakė jos autorė, Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stankevičienė.
Specialistė pastebėjo, kad prie kilusios iniciatyvos aktyviai prisidėjus Nevėžos kaimų bendruomenei tikimasi, kad kovo 11 d. į Kurklių seniūniją susirinks ir daugiau ne tik Anykščių, bet ir kitų rajonų gyventojų, neabejingų krašto kultūrai ir jos puoselėjimui.
Norintys prisijungti prie Buteikių piliakalnio ir senosios gyvenvietės tvarkymo darbų kovo 11 d. 10 val. kviečiami rinktis šalia piliakalnio, o 13 val. – dalyvauti šventiniame bendruomenės pasibuvime šalia Nevėžos upės įrengtoje poilsiavietėje.
Daugiau informacijos:
Adelė Aglinskaitė
Anykščių rajono savivaldybės administracijos
Specialistė ryšiams su visuomene
Tel. (8 381) 58046
Mob. 861496492
El. p. adele.aglinskaite@anyksciai.lt

 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama