NAUJIENOS

Konkurso nugalėtojai – limuzinų augintojai

Kategorija:

Miestas:

Konkursą „Baltiją tausojantis ūkininkas“ šiemet laimėjo ūkininkai Rasa ir Arūnas Rutkauskai, auginantys limuzinus.

Jau daugiau kaip dešimt metų organizuojamo tarptautinio konkurso tikslas – įvertinti ir apdovanoti tuos ūkininkus, kurie savo iniciatyva ėmėsi priemonių, mažinančių maistinių medžiagų (azoto bei fosforo) nuotėkį į vandens telkinius – tuo pačiu ir į Baltijos jūrą. Šiuo konkursu Pasaulinis gamtos fondas siekia parodyti, kokios svarbios gamtos apsaugai yra ūkininkų iniciatyvos, bei kartu su visuomene pasidžiaugti gerais ūkininkavimo pavyzdžiais visame Baltijos jūros regione. Lietuvoje šio konkurso laimėtojų atranką organizavo Lietuvos gamtos fondas.

Nacionalinio konkurso nugalėtojų Rutkauskų ūkis įkurtas prieš septynerius metus Stulgių kaime, Kelmės rajone. „Norint ūkininkauti tvariai, reikia eksperimentuoti, nebijoti inovacijų. Galime tvirtai teigti, jog būtent išbandytos naujovės atneša tik gerąja prasme stebinančius rezultatus“, – sako A. Rutkauskas. Konkurse limuzinų ūkio šeimininkai laimėjo 1 tūkst. Eur vertės prizą ir teisę atstovauti Lietuvai tarptautiniame konkurso etape. Jame jie varžysis su kitų Baltijos regiono šalių nacionaliniais nugalėtojais.

Pasak žemės ūkio ministro patarėjos ir konkurso komisijos narės Kristinos Simonaitytės, konkurse Rutkauskų ūkis išsiskyrė inovatyviais aplinką tausojančiais metodais. „Šis ir panašūs konkursai padeda atkreipti dėmesį į sektinus pavyzdžius. Jie parodo, jog ūkininkavimas, kuris yra draugiškas aplinkai, yra ne tik įmanomas, bet ir naudingas tiek ūkininkui, tiek visuomenei. Labai svarbu dalytis gerąja patirtimi, o siekiantiems ūkininkauti tvariau – būti atviriems šioms patirtims bei norėti mokytis“, – pastebi K. Simonaitytė.

Antrajame etape visi nacionaliniai laimėtojai susirinks tarptautinėje konferencijoje vienoje iš Baltijos regiono šalių. Joje paskelbtam  konkurso nugalėtojui bus įteiktas 10 tūkst. Eur prizas.Žemės ūkio ministerijos inf.


Reklama