NAUJIENOS

Konferencijoje – kitaip apie Bernardą Brazdžionį

Kategorija:

Miestas:
Vasario 28 d. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje vyko konferenciją, kurios metu Bernardo Brazdžionio gyvenimo istoriją nagrinėjo ir apie jo darbus, rankraščius ir kitus lobius kalbėjo Maironio lietuvių literatūros muziejaus darbuotojai. Pranešimus skaitė Aldona Ruseckaitė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, Daiva Šarkanauskaitė, Vaikų literatūros muziejaus skyriaus vedėja ir Jūratė Ivanauskienė, Bernardo Brazdžionio rinkinio skyriaus vedėja. Moterų pasakojimuose atsiskleidė poeto sukauptų knygų, rankraščių, nuotraukų detalės. Buvo kalbama apie jo gyvenimo istoriją, išeivijos liūdesį ir nenutrūkstamą bendravimą su viso pasaulio lietuvių rašytojais.
Aldona Ruseckaitė susirinkusiems pasakojo apie kelionės į paskutiniuosius poeto namus Los Andžele įspūdžius. Bernardas Brazdžionis turėjo tikrai nemažą biblioteką įvairių leidinių, knygų, straipsnių, susijusių tiek su Lietuva, tiek su juo pačiu. Susirašinėjimo laiškai ir kiti dokumentai buvo saugomi metų metus, kadangi mūsų kraštietis viską saugojo itin kruopščiai. Buvo rasta galybė rankraščių ir įvairių raštelių su pastebėjimais, kurie muziejaus darbuotojoms buvo tarsi langas į poeto praeitį. Kaip pasakojo muziejaus direktorė, norėjosi į Lietuvą sugrąžinti viską, kąpalietė poeto ranka, tačiau tai nebuvo įmanoma vien dėl bibliotekos dydžio.
Renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti autentiškų Bernardo Brazdžionio dokumentų nuotraukas, kuriuose, kaip paaiškėjo, skirtingomis datomis užrašytas poeto gimtadienis. Pranešėjos akcentavo poeto meilę žmonai: susirinkusieji buvo supažindinti su jo trumpais eilėraštukais mylimajai.
Daugelį metų rinkta informacija apie Bernardą Brazdžionį konferenciją nuspalvino šilta, nostalgiška nuotaika. Konferencija buvo informatyvi ir prasmingai prisidėjo prie poeto 110-tų gimimo metinių minėjimo.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija
 
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama