Komiteto nariai pritarė šeimos kortelės iniciatyvai šalies mastu bei valstybės tarnybos reformai
  NAUJIENOS

Komiteto nariai pritarė šeimos kortelės iniciatyvai šalies mastu bei valstybės tarnybos reformai


Miestas:
„Pastarajame Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje buvo svarstytas Seimo narės Ritos Tamašunienės pateiktą patobulintą Šeimos kortelės įstatymo projektas ir jį lydintys Vietos savivaldos įstatymo 6 ir 7 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Šiais pakeitimais siekiama reglamentuoti nuolaidų ir lengvatų kortelės įdiegimą, kuri suteiktų teisę gausioms, t. y. tris ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms, ir neįgaliuosius prižiūrinčioms šeimoms palankesnėmis sąlygomis naudotis tam tikru prekių ir paslaugų rinkiniu“, – pastarąjį posėdį apžvelgia šio komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė
Seimo narės R. Šalaševičiūtės teigimu, šeimos kortelės turėtojams galėtų būti taikomos nuolaidos maisto ir kitoms prekėms, transporto, sporto ir laisvalaikio, vaikų užimtumo ir kt. paslaugoms. Be kita ko, šeimos kortelė būtų viena iš priemonių, prisidedančių prie socialiai atsakingo verslo plėtros.
Seimo narė pastebi, kad gausių šeimų kortelė taikoma kaimyninėse šalyse – Lenkijoje ir Latvijoje, taip pat Estijoje, Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje. Kai kuriose Lietuvos savivaldybėse (Alytaus m., Varėnos r., Rokiškio r.) jau taikoma panaši praktika, tačiau šeimos kortelė nacionaliniu lygmeniu iki šiol nėra reglamentuota.
„Komitetas pritarė šiems įstatymų projektams ir jų įsigaliojimui nuo 2019 m. liepos 1 dienos. Tikimės, kad Šeimos kortelės įstatymo patobulintą projektą Simas priims“, – sako Rimantė Šalaševičiūtė.

Parengta pagal Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengtą informaciją
 
 

Reklama