NAUJIENOS
Hallo! Vilnius atostogauja vokiškai

Komandos varžėsi III-iajame „Auksinio proto“ žaidime

Kategorija:

Miestas:
XII-ojo sezono „Auksinio proto“ trečiąjį žaidimą Trakų viešojoje bibliotekoje keturios komandos toliau tęsė entuziastingai. Aštrioje protų kovoje grūmėsi intelektualinio žaidimo senbūviai: „Protorius“, „Titnaginiai kirvukai“, „Išmanieji protai“ ir „Pozityvūs Trakai“. Trečiajame žaidime iš „Protoriaus“, pirmųjų dviejų žaidimų nugalėtojų komandos, pergalę išplėšė „Išmanieji protai“, surinkę 76 taškus. Sveikiname nugalėtojus!
Antrieji, surinkę 72 taškus, liko „Protorius“, tretieji – „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 60 taškų, ketvirtieji – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 50 taškų.
Šiame žaidime komandoms teko tapti melomanais ir klausytis lietuviškos muzikos bei spręsti rebusus (11 lietuvių atlikėjų bei muzikos grupių pavadinimai buvo užšifruoti rebusuose), prisiminti JAV sportininkus ir olimpiadas bei pakeliauti po Lietuvą, bandant atspėti įvairius statinius, esančius gimtojoje žemėje. Klausimai, kaip visada, vertė susikoncentruoti ir pritaikyti teisingus atsakymų variantus.
PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:
KLAUSIMAS: Straipsnyje pavadinimu „Pasakojimas apie du JUOS“ aprašoma, kaip vienas rašytojas mažino mitologijos kiekį ir bandė padaryti romaną realistiškesnį, o kitas rašytojas trečiąją meilės trikampio dalį iš girtuoklio ruso pakeitė į apsišvietusį lenką. Koks įrenginys yra JIS šiame klausime?
ATSAKYMAS: MALŪNAS. Šiame straipsnyje pasakojama apie du lietuvių literatūros kūrinius, kuriuose didelę svarbą turi malūnai. Kazio Borutos „Baltaragio malūne“ buvo per daug mitologijos ir antgamtinių galių, nepatikusių sovietinei cenzūrai, tad autorius savo kūrinį turėjo padaryti realistiškesnį. Igno Šeiniaus „Kuprelyje“ pasakojama malūnininko meilės istorija, kuri baigiasi tragiškai – mylimoji pabėga su lenku inteligentu (pirmojoje kūrinio versijoje – girtuokliu rusu).
Šaltinis: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/pasakojimas-apie-du-malunus-286-714019
KLAUSIMAS: 2013 metais žymiam futbolininkui iš Europos baigus karjerą, jo pavardė nedingo iš sportinių antraščių – jau kitais metais spauda ėmė linksniuoti tą pačią pavardę, kalbėdami apie amerikietį – amerikietiško futbolo žaidėją. Kokia yra bendra šių sportininkų pavardė, jei jos trumpinys sutampa su vokiško alaus marke?
ATSAKYMAS: BECKHAM. Anglų futbolininkas – David Beckham, 2013 metais baigęs profesionalaus futbolininko karjerą Paryžiaus „Saint-Germain“ klube. O 2014 metais savo karjerą pradėjo amerikietiško futbolo žvaigždė – Odell Beckham Jr. Pavardė Beckham dažnai trumpinama iki „Becks“ – o tai iš esmės sutampa su vokiško alaus gamintojo „Beckʼs“ pavadinimu.
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Beckham
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Odell_Beckham_Jr.  
KLAUSIMAS: Nors pagrindinis Miko darbas buvo įžiebti ir išjungti daleno lempos dujinį žibintą tiksliai nustatytu laiku, jo žvitrios akies dėka 1929 metais šalia jo prižiūrimo objekto atsirado ir kitas statinys. Kuriame Lietuvos kaime dirbo Mikas?
ATSAKYMAS: VENTĖJE. Mikas Posingis dirbo Ventės rago švyturio prižiūrėtoju, kur pagrindinis jo darbas buvo tiksliai nustatytu laiku įjungti ir išjungti dujinį žibintą, kuris laivams rodė kelią. Dirbdamas Ventėje Mikas pastebėjo, kad pro čia praskrenda labai daug paukščių ir savo pastebėjimais pasidalino su Rasytėje įkurtos pirmosios pasaulyje ornitologijos stoties prižiūrėtoju Johanu Tynemanu, o vėliau susipažino su Tadu Ivanausku bei jam pasiūlė Ventėje įkurti ornitologijos stotį, kuri savo darbą Ventėje pradėjo 1929 metais. Mikas Posingis laikomas paukščių žiedavimo pradininku Lietuvoje. Ventės rago švyturys pradėjo veikti 1863 metais ir yra seniausias veikiantis švyturys Lietuvoje (Klaipėdos švyturys skelbiasi, kad jis seniausias, bet jis yra visiškai nugriautas ir perstatytas 1953 metais).
Šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Mikas_Posingis   
 
 
Akvilė Narbutienė,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Reklama