NAUJIENOS

Kokius žaislus dovanoti vaikams pagal jų amžių?

Kategorija:

Miestas:

Išrinkti vaikui dovaną ne visuomet yra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Ypač tuomet, kai jis yra pakankamai mažas ir negali aiškiai įvardyti savo norų. Būtent dėl to šiame straipsnyje pateiksime keletą idėjų, ką būtų galima padovanoti vaikams pagal jų amžių. 

Nuo gimimo iki 6 mėnesių

Kaip žinia, kūdikiai negali aiškiai matyti spalvų, todėl įvairūs žaislai, marginti juodos, baltos ir raudonos spalvų raštais patrauks jų dėmesį. Jiems puikiai gali tikti kontrastingo dizaino, muzikiniai žaislai su šviesomis, žaidimų kilimėliai, įvairūs kramtukai, minkšti kamuoliukai bei barškučiai. 

Nuo 6 iki 12 mėnesių

Šiame etape svarbu skatinti tyrinėjimą, galima pradėti pratinti prie skaitymo bei muzikinių garsų, todėl, jei ieškote dovanos šio amžiaus vaikui, pasižvalgykite muzikinių knygelių su mygtukais, stumdomų žaislų, pavyzdžiui, mašinėlių, traukinių ar kamuolių, kurie skatintų ropojimą. 

Nuo 1 iki 2 metų

Tokio amžiaus vaikus itin žavi žaislai, kurie reaguoja į jo veiksmus bei kuriems reikia panaudoti naujai įgytus motorinius įgūdžius. Tokiam mažyliui turėtų patikti įvairios dėlionės iš mažesnio skaičiaus detalių, lenta su magnetukais, vonios linksmybėms skirti žaislai, žaisliniai muzikos instrumentai ir panašiai. 

Nuo 2 iki 3 metų

Pasiekus antrus gyvenimo metus, vaiko žaidimai tampa tikslingesni, jis jau turi smulkiosios motorikos įgūdžių. Šio amžiaus vaikams itin patinka vaidmenų žaidimai, imituojantys aplinkinių žmonių veiksmus, todėl, jei padovanosite jam ar jai, žaislinę virtuvėlę, žaislinį telefoną ar vežimėlį su žaisliniu kūdikiu, jis ar ji tikrai nenusivils. 

Nuo 4 iki 5 metų

Šiame amžiuje vaikams labai svarbus judėjimas ir koordinacija, taip pat bendravimas su bendraamžiais, socialinių įgūdžių lavinimas. Todėl pagalvokite apie triračio, stalo žaidimų su paprastomis instrukcijomis, meno rinkinių, gydytojo, policininko ar bet kokio kito panašaus rinkinio dovanojimą. Vėlesniame amžiuje išrinkti dovaną taps kur kas lengviau, kadangi jau aiškiau galėsite matyti, kas vaikui patinka bei ko jam norisi. Jei ieškote dovanos, užsukite į šią nuorodą, kur rasite didelį pasirinkimą - https://imuperku.lt/vaiku-prekes/zaidimai-zaislai/


Reklama