Kokia yra tikroji finansinių investicijų kaina?
  NAUJIENOS

Kokia yra tikroji finansinių investicijų kaina?

Kategorija:

Miestas:

Pripažinkime, kiekvieno svajonė yra uždirbti daug ir tuomet leisti sau dar daugiau. Dažnas tokių svajonių turintis žmogus pasirenka neretai vieną lengviausių būdų praturtėti – investuoja į pramonę, išmaniąsias technologijas ar kitus verslus ir laukia, kol investuoti pinigai sugrįš dvigubai ar net trigubai didesnėmis sumomis. Kiek patikimos iš tiesų yra finansinės investicijos?

Investicijų nauda 

Investicijos naudingiausios tiems, kurie jas gauna ir visai nesvarbu, ar tai dar tik besikuriantis startuolis, ar kelis, keliolika ar net keliasdešimt metų veikiantis verslas. Papildomai gaunamos lėšos leidžia įgyvendinti pirminius naujų verslų tikslus ir įgyvendinti senas svajones, patyrusiems verslams investicijos padeda renovuoti ir sutvarkyti valdomą nekilnojamąjį turtą, pritaikyti jį veiklos vykdymui, atnaujinti eksploatuojamą techniką, palengvina naujų technologinių įrenginių įsigijimo naštą. Finansinės investicijos prisideda prie stabilaus verslo augimo, nes skatina specialistų iš užsienio pritraukimą bei užtikrina įmonės atpažįstamumą visuomenėje, teigiamą įvaizdį, ugdo pasitikėjimą tiek įmonės veikla, tiek ir jų teikiamų paslaugų ar gaminamų prekių kokybe. 

Investicijų atsiperkamumas ir rizikos

Suskaičiuoti pinigines investicijas, kurios atsipirktų greituoju laikotarpiu, tikriausiai užtektų rankų ir kojų pirštų; prieš nusprendžiant investuoti reikėtų atidžiai pasidomėti įmonės vykdoma veikla, turimais įsiskolinimais, esamais tikslais ir ateities perspektyvomis, kurios, deja, ne visuomet būna šviesios. Įvairūs verslai gali vienas po kito žlugti netinkamai pasiruošus ekonominėms krizėms, neįvertinus rinkos pokyčių, nesukaupus pakankamo kiekio rezervinių lėšų ar tiesiog nespėjus į nuvažiuojantį technologijų traukinį, pavėlavus automatizuoti gamybinius procesus ir kt. Įmonės bankroto ir verslo likvidavimo procesai prasideda nuo darbuotojų atleidimo, gamybos pajėgumų mažinimo ir inventoriaus pardavimo aukcionuose. 

Visgi, ne investuotojai yra linkę prisiimti atsakomybę dėl įmonės žlugimo,  – tai yra verslo savininkų, vadovų bei akcininkų našta, kurios buvo galima išvengti. Viena didžiausių tokio proceso blogybių yra tai, jog įmonės dažnai neišgali sumokėti turimų skolų, tad kitoje barikadų pusėje esantys investuotojai praranda lėšas. Tokiu atveju susidariusią padėtį gali pataisyti nebent profesionalus skolų išieškojimas, užtikrinantis, jog praturtėti siekę investuotojai atgaus net ir pačias didžiausias pinigų sumas.

 Finansinės investicijos – painus dalykas: nereikia investuoti aklai, nes čia itin pavojinga pasielgti impulsyviai, o vėliau gailėtis tokių savo poelgių. Iš pirmo žvilgsnio patraukliai atrodančios investicijos dar nereiškia lengvai uždirbamų pinigų – visuomet reikia išsiaiškinti, kokiame laikotarpyje kokio lėšų atsiperkamumo tikimasi ir tik tuomet priimti sprendimą investuoti.

Aistė Bielinė

Reklama