NAUJIENOS

Kokią paslaptį slepia Bilionių piliakalnis?

Kategorija:

Miestas:
Nuo rugsėjo 25 d. Šilalės rajono savivaldybės iniciatyva pradėti Bilionių piliakalnio archeologiniai tyrimai. Archeologinei ekspedicijai vadovauja doc. dr. Gintautas Zabiela, prie darbų prisideda ir aktyvi Bilionių kaimo bendruomenė bei seniūnija. Tyrimus žadėta baigti rugsėjo 29 d., tačiau atkasti radiniai privertė atsisakyti pirminio plano ir tyrimus pratęsti spalio 4-5 dienomis.
Iki šiol niekas nežino Bilionių piliakalnyje stovėjusios pilies pavadinimo, tačiau nuo XX a. pradžios, remiantis tam tikru kalbiniu panašumu ir įspūdinga išore, jį bandoma sieti su 1336 m. sunaikintais Pilėnais. Kiek ankščiau tyrėjų grupė iš JAV Viskonsino valstijos piliakalnį žvalgė georadaro pagalba, remiantis šių žvalgymų duomenimis ir buvo pasirinktos perspektyvios tyrimų vietos.
Praėjusį ketvirtadienį, rugsėjo 28 d., į kasinėjimų vietą buvo atvykęs ir Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas bei tarybos nariai. Tąkart G. Zabiela papasakojo, kad tyrinėjimo metu buvo atkasti šalia pilies gynybinės sienos buvęs akmeninis grindinys, parodė rastas lipdytos ir žiestos keramikos šukes, metalo dirbinius, kurie datuojami nuo I tūkstantmečio pabaigos iki XIV amžiaus.
29 dieną doc. dr. G. Zabiela lankėsi savivaldybėje, kur susitiko su meru J. Gudausku, jo pavaduotoju Valdemaru Jasevičiumi, administracijos direktoriumi Raimundu Vaitiekumi, jo pavaduotoja Vera Maciene ir Kultūros paveldo apsaugos vyriausiąja specialiste Jurgita Viršiliene. Mokslininkas vadovams pristatė nuveiktus darbus, aptarė aktualius rajono klausimus, susijusius su Šilalės rajono archeologiniu paveldu, jo saugojimu, sklaida bei viešinimu. Archeologas nuoširdžiai pasidžiaugė Bilionių bendruomene, kurie negailėdami savo laiko ir jėgų prisideda prie Bilionių piliakalnio pažinimo.
Po susitikimo, betęsiant archeologinius tyrimus, atrasti gynybinės sienos sutvirtinimo likučiai, sudegę stulpai ir jų vietos, grūdai bei kaulai. Dėl šių intriguojančių radinių nuspręsta tyrimus tęsti ir išsiaiškinti, kokias paslaptis slepia šis piliakalnis.
 
Jurgita Viršiliene,
Kultūros paveldo apsaugos vyriausiąja specialiste
Rūta Janavičiūtė
Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama