NAUJIENOS

Kodėl labai svarbu atsižvelgti į aplinką ir gyvenimo būdą?

Kategorija:

Miestas:
Jau ne vienerius metus gyvenate su nemažu viršsvoriu ir pastebėjote, kad jūsų savijauta pradėjo prastėti? Nutukimas gali būti geriausias ženklas, kad laikas imtis pokyčių, o svarbiausia - būtina apsilankyti pas gydytojus. Priklausomai nuo simptomų, pacientams gali būti nustatomos įvairiausios ligos. Ne paslaptis, kad endokrinologas (Vilniuje) bus tas gydytojas, kurį lankysite nuolatos, jeigu bus patvirtinta cukrinio diabeto diagnozė.

Skydliaukės veiklos sutrikimas priveda prie gausybės ligų

Endokrinologai pabrėžia, kad skydliaukė yra bene pagrindinis organas, kuris atsakingas už žmogaus fizinę būklę. Sutrikus šio organo veiklai, gali būti jaučiami įvairiausi simptomai. Taip yra dėl to, kad skydliaukė tiesiogiai daro įtaką širdies veiklai. Taip pat ji atsakinga už hormoninę veiklą, o tai reiškia, kad nuo šio organo priklauso kokios nuotaikos jūs būsite.

Vienas dažniausiai skydliaukės sukeliamų padarinių - cukrinis diabetas. Tai liga, kurią ypač dažnai tenka gydyti endokrinologams. Tiesa, tam, kad cukrinio diabeto diagnozė būtų patvirtinta, pirmiausia bus reikalingi tyrimai. Kraujo tyrimas parodys cukraus kiekį kraujyje. Taip pat gali būti pasitelkiamas šlapimo tyrimas. Kaip bebūtų, tik gydytojai gali nustatyti ar liga tikrai patvirtinta ar ne. Kai kuriais atvejais cukrinis diabetas nėra nustatomas. Būna atvejų, kad rizika susirgti šia liga yra didžiulė, bet kai kurie pacientai to išvengia, nes po gydytojų nurodymų kardinaliai ir pačiu laiku pakeičia gyvenimo būdą.

Kaip išvengti cukrinio diabeto bei kitų endokrininės sistemos ligų?

Endokrinologai pirmiausia ragina atsižvelgti į savo fizinę būklę. Pradedant nuo sportinės formos, turi aiškiai matytis ar jūsų svoris yra normalus. Labai lengva apskaičiuoti kūno masės indeksą, nes vien internete yra gana nemažai skaičiuoklių. Jums tik reikės nurodyti savo amžių, lytį, fizinio aktyvumo lygį, svorį bei ūgį. Tada gausite atsakymą ar jūsų kūno masės indeksas yra normalus. Jeigu skaičiuoklė rodo, kad kūno masės indeksas per aukštas, vadinasi būtini pokyčiai. Teks reguliuoti mitybą ir labiau įsitraukt į fizinę veiklą.

Endokrinologo konsultacijos Unavitoje
Pasak gydytojų, kai žmogus pradeda mesti svorį t.y. geriau maitintis ir daugiau judėti, su laiku jo bendra fizinė savijauta turėtų kaip reikiant pagerėti. Vien po mėnesio dietos ir kruopščių treniruočių, žmogus turi pajausti, jog yra energingesnis, žvalesnis, geresnės nuotaikos. Taip pat kardinaliai turėtų pagerėti miego kokybė. Jeigu taip yra, vadinasi endokrininės sistemos sutrikimų pavyko išvengti. Tačiau, jeigu niekas nesikeičia, tuomet gali būti, jog skydliaukės ligos jau yra įsisenėjusios ir teks apsilankyti pas endokrinologą.

Kai savijauta nei kiek nesikeičia net ir atliktus kardinalius aplinkos bei gyvenimo būdo pokyčius, tuomet jau laikas kreiptis dėl išsamesnių tyrimų. Endokrinologai pirmiausia tirs skydliaukę, o tam bus pasitelkiama echoskopija. Tai specialus įrenginys, kuris naudoja ultragarso technologiją ir leidžia skydliaukę apžiūrėti nedarant jokių chirurginių procedūrų. Ši tyrimas parodys ar jus kamuoja skydliaukės sukeltos ligos ar ne.

Aistė Bielinė

Reklama