NAUJIENOS

Knygos „Respublikinė Klaipėdos ligoninė pakeliui į šimtmetį“ pristatymas

Kategorija:

Miestas:
2020 m. sausio  23 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks knygos „Respublikinė Klaipėdos ligoninė pakeliui į šimtmetį“ pristatymas. Renginyje dalyvaus: autoriai doc. dr. Arūnas Baublys, žurnalistė Gražina Juodytė; dizaineris Ernestas Šimkūnas, fotomenininkas Vytas Karaciejus, redaktorė Romualda Nikžentaitienė, leidinio sudarytojas Antanas Stanevičius. Knygą išleido leidykla „Eglė“.
Leidinyje apžvelgiamos medicinos ištakos iki 1933 m., kai buvo įkurta Raudonojo Kryžiaus ligoninė (dabartinė Respublikinė Klaipėdos ligoninė), pateikiama informacijos apie uostamiesčio medicinos, farmacijos, mokslinės draugijos istoriją. Knygoje nemažai nuotraukų, archyvinių dokumentų. Vertingiausia šio leidinio dalimi laikoma medicinos ištakų apžvalga iki 1933 m., nes iki tol tokia informacija niekur nebuvo skelbiama.
Knygos autoriai – dabartinis ligoninės vadovas Romaldas Sakalauskas, istorikas ir archeologas doc. dr. Arūnas Baublys, žurnalistė Gražina Juodytė. Prie knygos kūrimo taip pat prisidėjo fotomenininkas Vytas Karaciejus, leidyklos vadovas Antanas Stanevičius ir dizaineris Ernestas Šimkūnas.
Du didžiulius istorijos etapus bei takoskyrą tarp jų atspindi net skirtingos puslapių spalvos: medicinos ištakos ir ligoninės istorija iki karo patikėta istorikui A. Baubliui – ši dalis spausdinta ant pageltusių lapų, o baltieji lapai – laikotarpis nuo 1945-ųjų iki dabarties – atiduoti užpildyti žurnalistei G. Juodytei.
Pasak autorių, knyga yra rimtas ir vertingas leidinys, kuris bus įdomus besidomintiems ne tik ligoninės istorija, bet ir Klaipėdos istorija, sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų plėtra Vakarų Lietuvoje.
Pirmoji knyga apie ligoninę pasirodė daugiau kaip prieš 25 metus. Jos autorius, tuometis ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas Kazimieras Garalis, surinko iš visų skyrių nuotraukas, ilgamečių gydytojų prisiminimus ir sudėjo į nedidelį leidinį, kuriame pateikta šiek tiek istorijos
faktų, tuometinės nūdienos atspindžių.

Knyga yra konkurso „Klaipėdos knyga 2019“ nominantė. Kviečiame balsuoti ir rinkti populiariausią metų knygą https://www.biblioteka.lt/lt/balsavimas
 

Loreta Liutkutė,
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja.
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama