NAUJIENOS

Knyga apie Mažeikių krašto vandens malūnus „Malu malu viena...“

Kategorija:

Miestas:

VšĮ Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centre vykusiame Aldonos Butkuvienės knygos apie Mažeikių krašto vandens malūnus „Malu malu viena...“ pristatyme. Jame dalyvavo ir autorei už rajonui reikalingą darbą dėkojo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė.

Renginyje knygos autorė A. Butkuvienė išsamiai pristatė mūsų krašto istoriją menančių bei reprezentuojančių kultūros paveldo objektų – vandens malūnų – pagrindinius techninius išskirtinumus, atsiradimų istorijas ir šiandieninę objektų būklę, atsakė į susirinkusiųjų klausimus.  

Autorė taip pat pasakojo apie informacijos rinkimą, knygos atsiradimą ir išreiškė viltį, kad leidinys pasitarnaus mėgstantiems keliauti ir siekiantiems pažinti Mažeikių kraštą. Anot A. Butkuvienės, knygos pristatymo diena pasirinkta neatsitiktinai – išvakarėse minint Pasaulinę turizmo dieną. 
„Kad knyga atsirastų, vargau devynis mėnesius. Tai mano kūdikis, pirmas ir mylimiausias“, – teigė autorė.
Savivaldybės mero pavaduotoja S. Bernotienė džiaugėsi, kad sudėtinga technine tema rašė moteris.
„Knygą parašyti tikrai ne kiekvienam duota ir palikti istorijos šlakelį yra kilnu ir labai daug. Linkime Jums sveikatos ir stiprybės“, – kalbėjo vicemerė.
 „Gera knyga, graži kalba gali būti naudinga ir padaryti daug gero, bet geras pavyzdys užvis naudingiausias“, – Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris kinų filosofo Konfucijaus žodžiais sveikino knygos autorę.
Direktorius V. Balzeris tikisi, kad gražus pavyzdys – ši knyga – mažeikiškius paskatins imtis plunksnos ir parašyti apie Mažeikių istoriją kita tema.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikamsReklama