Kleboniškių kaimo buities muziejuje skambėjo dzūkų linksmybės
  NAUJIENOS

Kleboniškių kaimo buities muziejuje skambėjo dzūkų linksmybės

Kategorija:

Miestas:
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaime tęsiasi klojimo teatrų dvidešimt pirmasis sezonas. Rugpjūčio 8 d., pačiomis ryškiausiomis spalvomis sužydėjus kaimo jurginams, penktąjį šio sezono spektaklį muziejaus kiemelyje vaidino ir Dzūkijos kraštui atstovavo teatras „Labas“, kuriame vaidina aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė, dainuoja folkloro grupės „Ratilai“ nariai Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko.

Talentingos aktorės viešėjo muziejuje pirmą kartą, suvaidino pašėlusio smagumo komediją „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“. Tai spektaklis, sukurtas pagal tautosakininkų Petro Zalansko ir Rožės Sabaliauskienės ir kt. užrašytas istorijas. Profesionalios aktorės, dzūkės Vitalija Mockevičiūtė (Lietuvos Nacionalinis dramos teatras) ir Neringa Varnelytė (Valstybinis Jaunimo teatras) tarmiškai pasakojo dzūkiškas sakmes ir legendas. Vaidinimo metu jos virsdavo tai dviem kelis amžius žmonių pasaulį stebinčiomis laumėmis, tai savo istorijų veikėjomis. Pasakojimus lydėjo  Dariaus Mockevičiaus ir Pauliaus Kovalenko atliekamos dainos. Žiūrovai su didžiuliu susižavėjimu stebėjo istorijas apie laumes, raganas, velnius, burtus ir jų linksmus nuotykius. Po humoro skraiste galėjo pajusti giluminius tautosakos klodus, pasisemti liaudies išminties iš gilesnių šulinių.



Spektaklis sužavėjo kūrybiškais ir originaliais režisūriniais sprendimais, nepaprastai subtiliu humoru ir magiška įtaiga. Žiūrovai artistams už teatro magijos stebuklą ir pakilios nuotaikos spektaklį atsidėkojo ilgais audringais plojimais. „Gal tikrai dzūkai turi ypatingą humoro jausmą, kylantį iš pačios jų prigimties, dainų ir tautosakos, kad sugalvojo būtent tokį spektaklį?“, - apie šį spektaklį rašo ir klausia teatro kritikė Rasa Vasinauskaitė.


 

Rugpjūčio 22 d. 16 val. Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime Žemaitės tragikomediją „Budynė“ vaidins Agluonėnų klojimo teatras.

Projektą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė. Projekto partneris Radviliškio miesto kultūros centras.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija


Reklama