NAUJIENOS

Klaipėdos uoste prisišvartavo NATO nuolatinės parengties kovinių laivų junginio laivai

Kategorija:

Miestas:

Gegužės 26 d. Klaipėdos uoste prisišvartavo NATO nuolatinės parengties jūrinės grupės kovinių laivų junginio laivai (angl. Standing NATO Maritime Group 1, SNMG 1), fregatos „Roald Amundsen“ (Norvegija) ir „Evertsen“ (Nyderlandai).„NATO kovinių laivų grupė Baltijos jūroje tęsia bendrus mokymus su regiono partnerėmis. Jau vyko mokymai su Estijos, Latvijos, Švedijos kariniais laivais, planuojamos pratybos ir su Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivais“, – sakė NATO laivų junginio vadas komandoras Ole Morten Sandquist.

Klaipėdoje NATO laivų junginio vadas ir kitų laivų vadai susitiks su Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadu jūrų kapitonu Arūnu Mockumi, Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku bei dalyvaus kituose oficialiuose renginiuose. Gegužės 27 d. Klaipėdos Centriniame keltų terminale NATO junginio laivuose kviečiami apsilankyti Klaipėdos miesto gyventojai ir svečiai.

NATO yra keturios nuolatinės parengties laivų junginių grupės. Dvi iš jų (SNMG1 ir SNMG2) apjungia didelius antvandeninės kovos laivus, tokius kaip fregatos ir eskadriniai minininkai. Kiti du junginiai (SNMCMG1 ir SNMCMG2) yra laivų junginiai apjungiantys priešmininės kovos laivus.  Prie grupių pavadinimo esantis skaičius reiškia, kad grupės su skaičiumi 1 veiklą vykdo Šiaurės Europos vandenyse, o su skaičiumi 2 - Pietų Europos vandenyse.

Svarbi informacija:

Gegužės 27 d., 13–16 val. NATO laivai bus atviri visuomenei Klaipėdos Centrinio keleivių terminalo krantinėje (Baltijos prospekto gale).

 

Nuotraukų autorius - vyr. srž. Audrius Vitkauskas (KJP)
Lietuvos kariuomenės
Strateginės komunikacijos departamento
Visuomenės informavimo poskyris
 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

7 leciono (pamoka)Ko bijo Korona virusas?

Kaip išvengti emocinio apsinuodijimo

Reklama