NAUJIENOS

Klaipėdoje –džiaugsmo ašaros baseine

Kategorija:

Miestas:
Klaipėdoje pirmą kartą pradėta vykdyti visuomenės sveikatos rėmimo priemonė „Užsiėmimai baseine“, kuriosmetu senjorai, suaugę ir vaikai su negalia už simbolinį mokestį Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro baseine dalyvauja plaukimo užsiėmimuose.
 
Senjorų ir suaugusiųjų asmenų su negalia užsiėmimuose iš viso dalyvauja 253 senjorai ir neįgalieji. 1 asmeniui skiriami 8 užsiėmimai, kurių trukmė –viena akademinė valanda (45 min.).
 
Plaukimo užsiėmimuose dalyvauja ir 42 vaikai su negalia (7 grupės po 6 vaikus) iš Klaipėdos miesto „Medeinės“, „Litorinos“ ir „Svetliačiok“specialiųjų mokyklų. Vienam vaikui skiriama 10 užsiėmimų, kurių trukmė – taip pat viena akademinė valanda.
 
„Medeinės“ mokyklos direktorės Elenos Knyzaitės teigimu, priemonė labai pasiteisino. „Labai džiaugiamės, kad Savivaldybė įgyvendina tokią priemonę, ji pasiteisino 200 proc. Juk dauguma vaikų išvis tik pirmą kartą turi galimybę plaukioti baseine. Pradžioje netgi buvo šiek tiek baimės, bet vaikams apsipratus – daug laimės. Kai kurie treneriai, dalyvaujantys užsiėmimuose, net nesulaikė ašarų“,- teigė mokyklos direktorė.
 
Užsiėmimai vyksta jau nuo š. m. balandžio 1 d. Visomis darbo dienomis 9-11 val. juose dalyvauja senjorai ir suaugusieji su negalia, o antradieniais-ketvirtadieniais 12-14 val. – vaikai.
 
Užsiėmimų kaina – simbolinė. Suaugusiam žmogui 1 užsiėmimo kaina – 2,90 Eur, iš kurių 2 Eur apmoka Klaipėdos miesto savivaldybė. Likusią kainos dalį (0,90 Eur) apmoka senjorai ar neįgalieji savo lėšomis. Moksleiviams ir studentams, turintiems 18 metų ir daugiau bei esantiems su negalia, 1 užsiėmimo kaina – 2,32 Eur, iš kurių 2 Eur apmoka Klaipėdos miesto savivaldybė, olikusią kainos dalį (0,32 Eur) apmoka minėti asmenys savo lėšomis.

 Plaukimo užsiėmimai „Gintaro“ sporto centro baseine tęsis iki liepos mėnesio.
 
Valentinas Vytautas Šeputis,
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama