NAUJIENOS

Kęstutis Vaitukaitis: darbais ženklinama sukaktis

Kategorija:

Miestas:
„Jei Europos Komisija patvirtins Lietuvos pateiktą dviejų regionų pasiūlymą, Vilniaus regionas prarastų teisę į paramą, o tai reiškia, kad į ES paramą negalėtų pretenduoti nei Elektrėnų nei kitos aplink sostinę esančios šio regiono savivaldybės. Taigi perspektyvos liūdnos. Vyksta diskusijos, bet konkrečių pasiūlymų kol kas nėra“, – optimizmu netrykšta tarybos pirmininkas ir priduria, kad nors dar neaiški  Europos Komisijos nuomonė dėl dviejų regionų Lietuvos, bet labai didelė tikimybė, kad mūsų šlies Vyriausybės pateiktas siūlymas bus patvirtintas.
Elektrėnų savivaldybė yra jauniausia Vilniaus regione. Šie metai jai jubiliejiniai. Sukanka 20 metų. „Ne tokie jau mes ir jauni, – pajuokauja Elektrėnų savivaldybės meras, o apie savarankiškos savivaldybės svarbą pabrėžia, kad  pirmiausia tai turi vertinti gyventojai. – Mano nuomone, savivalda turi būti arčiau žmogaus. Mažesnės savivaldybės pasiteisina. Tik gal seniūnijų skaičių reikėtų mažinti. Elektrėnų savivaldybė nėra maža, ji 40-a iš 60-ies. Manau, pradėtą reformą reikėtų ir toliau tęsti. Sakoma, kad tai kainuoja, bet sustambinus  savivaldybes, ar bus geriau gyventojams? Kai buvo kuriamos apskritys, buvo planuojama, kad jos perims funkcijas iš ministerijų, bet perėmė iš savivaldybių. Šiuos klausimus reikėtų išspręsti.“

Elektrėnų savivaldybės 2021–2027 m. strateginio plėtros plano gairėse numatyti trys prioritetai: bendruomenės socialinės gerovės kūrimas; konkurencingos ekonomikos kūrimas ir viešosios infrastruktūros plėtra; efektyvus viešasis valdymas ir saugi bendruomenė. Savivaldybės vizija: Elektrėnų savivaldybė – tarp Vilniaus ir Kauno – geriausias pasirinkimas žmogui ir verslui.

Meras pasidžiaugia pastaruoju metu vykdomais projektais. Vienas tokių, naujo priestato – sporto salės su pagalbinėmis patalpomis statybos bei aktų salės ir šalia esančių patalpų remontas Elektrėnų pradinėje mokykloje. Atnaujintas Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos sporto aikštynas: įrengti dirbtinės dangos bėgimo takai, mini futbolo aikštė su dirbtine žolės danga ir teniso kortai, kurie taip pat pritaikyti tinkliniui žaisti. Atnaujintame sporto aikštyne aktyviai leisti laiką galės ne tik mokiniai, bet visi norintys Elektrėnų savivaldybės gyventojai. Rekonstruotas laisvalaikio centro pastatas ir pritaikytas bendruomenės poreikiams. Pradėti buvusio „Vaikų pasaulio“ rekonstrukcijos darbai: demontuoti buvusio atrakcionų parko įrenginiai, teritorijoje įrengiami inžineriniai tinklai, tvarkoma aplinka. Numatyta nenaudojamus pastatus pritaikyti investicijoms ir verslo plėtrai, t. y. rekonstruoti dalį esamų statinių, juose įrengiant, riedlenčių aikštelę bei daugiafunkcines patalpas nedideliems visuomeniniams susibūrimams, pristatymams, konferencijoms, edukacinei veiklai. Tęsiamos Vievio kultūros centro statybos. Rekonstruotos gatvės, įrengti pėsčiųjų takai, atlikta nemažai ir kitų gyvenamosios aplinkos gerinimo  darbų.
Kaip savivaldybės ekonomikai atsilieps karantinas, meras nespėlioja.Karantino laikotarpis parodė ir gerų, ir blogų dalykų organizuojant nuotolinį darbą valstybės įstaigose, savivaldybėse, kiek jis kokybiškas, koks ryšys tarp vadovo ir darbuotojo, parodys laikas, – sako Kęstutis Vaitukaitis, o paklaustas, kokia turėtų būti nacionalinės valdžios parama, stojantis po karantino, pamini pirmuosius jos žingsnius. – Parodys laikas, ar tie žingsniai geri. Nepaisant susidariusios situacijos, savivaldybė tęs pradėtus darbus. Sieksime, kad savivaldybės gyventojams būtų čia gera gyventi. Netrūksta ir rūpesčių. Aktualiausias šių dienų klausimas – UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“, kurio steigėja yra savivaldybė, pertvarka.“

Rasa Bartkevičienė
 
Paskelbta „Savivaldybių žinios“, 2020, Nr.4
 
 
 

Reklama