Kelionėje po Aukštaitiją – pramogų ir adrenalino užteko visiems
  NAUJIENOS
Macikuose pagerbtos GULAG‘o lagerių aukos

Kelionėje po Aukštaitiją – pramogų ir adrenalino užteko visiems

Kategorija:

Miestas:

Įveikta daugiau nei pusė tūkstančio kilometrų, aplankyti į 3 apžvalgos  bokštai, išbandyta purvo klampynė. Luksnėnų kaimo bendruomenės „Drūtas dzūkas“ nariai leidosi į kelionę po Lietuvą ir  įsitikino, kad bendros veiklos suartina žmones, dovanoja nepakartojamų įspūdžių ir tiesia tiltus ateities planams.

„Atsiradus galimybei įgyventi bendruomenės narių motyvacinį projektą labai apsidžiaugėme“, – sako bendruomenės pirmininkas Marius Povilaitis. „Kuomet organizuojame renginius kitiems, patiems pritrūksta laiko juose dalyvauti, nes organizaciniai rūpesčiai „ima viršų“. Todėl Alytaus rajono savivaldybės finansuojami bendrystės stiprinimo projektai labai reikalingi. Praėjusiais metais Verknės upe plaukėme baidarėmis, o šiais metais nusprendėme leisti į kelionę po Aukštaitiją“, – tęsė M. Povilaitis. 

Kryptis – Aukštaitija

Ankstų šeštadienio rytą Aukštaitijos link pajudėjo 12-kos automobilių virtinė. 46 bendruomenės ir jos veikloje dalyvaujantys nariai aplankė Molėtus ir Anykščius.

Kelionės maršrutą sudėliojo luksnėniškis geografijos mokytojas Gediminas Kanapickas. Pirma stotelė Etnokosmologijos muziejus Kulionių kaime, Molėtų rajone. Požeminėje muziejaus galerijoje valanda laiko su gidu prabėgo akimirksniu. Pakilus į apžvalgos aikštelę – observatoriją  atsivėrė Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama.

Šalia muziejaus pastatytas kalendorinis akmenų ratas „Lietuvos Saulė“. Tai vienintelė megalitinio tipo kalendorinė akmenų struktūra Lietuvoje, kurios skersmuo 30 metrų.  Trumpas atokvėpis ant pievelės ir kelionė tęsėsi toliau. Tik prieš lipant į Molėtų rajone Mindūnų kaime Labanoro regioniniame parke esantį apžvalgos bokštą, nuspręsta pasistiprinti. Pietums – cepelinai ir šaltibarščiai „Cepelinų gryčioje“.

EKO takas

Anykščių rajone, prie pat Lajų tako Puntuko kaime, kelionės dalyviai išbandė naują pramogą – ekologišką basų kojų taką.

Į pažintinį 1 km 200 metrų basomis leidosi ne kiekvienas, pamatę, kad reikės įveikti purvo klampynę. Labiausiai nudžiugo vaikai – jų negąsdino nei purvas, nei tėvų perspėjimai – neišsipurvinti. O kaip neišsipurvinti, juk taip smagu! Adrenalino visiems užteko. 

Neišdrįsę leistis basų kojų taku rinkosi kitą maršrutą – apžiūrėjo šalia esantį lauko skulptūrą parką.

Ekskursijos dalyviai aplankė Puntuko akmenį, Medžių lajų taką, užpilo į apžvalgos bokštą – antrą suplanuotame maršrute.

Dėl saugumo ir asmeninės erdvės bendruomenės nariai keliavo savo automobiliais, todėl toliau buvo galima rinktis maršrutą pagal pomėgius. Dalis kelionės dalyvių suskubo vykti prie Kalitos kalno ir leistis rogutėmis, kiti  panoro atsikvėpti ir išsimaudyti ežere prieš tai aplankę vėlyvojo klasicizmo stiliaus Burbiškių dvarą prie Anykštos upelio ir Rubikių apžvalgos bokštą, treti važiavo namo, nes mažieji kelionės dalyviai jau buvo  pavargę.

Kad ir ką bendruomenės nariais pasirinko, diena praleista kartu buvo nepakartojama.

 

Sporto šventė – šį šeštadienį

„Drūtas dzūkas“ už projekto finansavimą dėkoja Alytaus rajono savivaldybei, už idėjų palaikymą seniūnui Kęstučiui Tumynui. Jau šį šeštadienį rugpjūčio 15 d. Luksnėnuose vyks sporto šventė. Šį kartą bendruomenės nariai ne poilsiaus, o dirbs. Lauksime visų nuo 10 val. Luksnėnų kaimo stadione.

Projektas „Motyvuoti dzūkai“

Projektą „Motyvuoti dzūkai!“ įgyvendino Luksnėnų kaimo bendruomenė „Drūtas dzūkas“. Projektas atitiko Alytaus rajono savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Alytaus rajono savivaldybėje aprašą. Įgyvendinant projektą vyko diskusijos, sportiniai užsiėmimai, suorganizuota išvyka, kurios metu buvo ugdomi komandinio darbo principai, organizaciniai gebėjimai, vykdant kultūrinę švietėjišką veiklą, susipažįstant su vietos teritorija.

 

Luksnėnų kaimo bendruomenės „Drūtas dzūkas“  inf.

Ruduo pilyje

Ruduo pilyje

Iš pirmo žvilgsnio pilis atrodo ta pati, nepasikeitusi. Kaip ir prieš mėnesį, žaliuoja ąžuolai, geltonų lapų beveik nėra, bet nukritusiomis gilėmis nuklotos trinkelės įrodo, kad ruduo atėjo. Anksčiau nepastebimos,...


Reklama