Kelionė po kraštą, kuriame akmenys auga
  NAUJIENOS

Kelionė po kraštą, kuriame akmenys auga

Kategorija:

Miestas:
Mažeikių rajono Užlieknės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir mokytojai spalio 9 dieną dalyvavome edukacinėje išvykoje Salantai – Mosėdis – Apuolė. Ši edukacinė išvyka finansuota pagal Mažeikių rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo programų finansavimo projektą „Aš – pasaulio dalis“.

Lankėmės Salantuose, Mindaugo Ivanausko mini zoologijos sode. Susipažinome su sodo įkūrėju, klausėmės jo pasakojimo, apžiūrėjome sode įkurdintus gyvūnus.Šaukliuose susipažinome su gamtininku Antanu. Keliaujant pažintiniu taku, gamtininkas supažindino mus vietos su mitologija, krašto istorija, būdingiausiais „Lietuvos tundros“ augalais ir gyvūnais. Vėliau vykome į Šilalės kaimą. Ten miške stūkso pagal dydį Lietuvoje penktas akmuo Šilalės kūlis. Vaikai sužinojo, kad žemaitiškai kūlis – akmuo. Šalia kūlio senovėje veikė pagoniška šventykla su židiniu ir akmens aukuru.Kelionę tęsėme Mosėdyje. Aplankėme respublikinį Vaclovo Intos akmenų muziejų. Apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją, klausėmės gido pasakojimo. Vaizdžiai susipažinome su uolienomis, iš įvairių šalių atvežtais ir muziejui padovanotais akmenimis, kristalais. Iš natūralių pusbrangių mineralų pasidarėme sau papuošalus, apyrankes. Skaitydami „Akmenų karalystės žemėlapį“, muziejaus parke ieškojome akmeninės knygos, dinozauro kiaušinio, kupranugario, geležinio drakono ir kitų herojų, sukurtų iš uolienos riedulių. Riedulių įvairiaspalvius raštus dar labiau išryškino parko žalumą.Grįždami namo užsukome į Apuolės kaimą. Šiandien didingą anų dienų dvasią pajutome užkopę į Apuolės piliakalnį.Paskutinis išvykos sustojimas – Truikinų šaltinėlis.

Parsivežėme ne tik gerą nuotaiką, daug įspūdžių, bet ir išvykos metu plačiau pažinome savo etnografinį regioną, gamtą, kalbą. Per potyrius supratome, kaip svarbu tausoti ir saugoti savo aplinką.  
 
Daiva Čirvinskienė
Nuotr. autorės Kamilė Šidlauskytė ir Lina Petroškaitė
 

Reklama